Ryzlink rýnský, Premium Oak, Výběr z hroznů, 2015, Velkobílovická vína, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Premium Oak, Výběr z hroznů, 2015, Velkobílovická vína, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13806
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 24/15
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Velkobílovická vína. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno zlatožluté jiskrné barvy. Vůně je intenzivní s tóny lipového květu, minerálů a medových plástů. V chuti je víno plné, extraktivní, se sametovou kořenitostí přecházející do tónů lučního medu, zakulacené jemnou kyselinkou a zbytkovým cukrem. Hrozny jsou zpracovány reduktivní technologií řízeného kvašení a při výrobě vína bylo použito dubového sudu.

Doporučujeme podávat k předkrmům, lehkým úpravám z ryb, bílých mas a také k tvrdým sýrům.

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2016 - zlatá medaile
  • Vinalie Internationales Paris 2017 - stříbrná medaile
  • Královský Rizling Svatý Jur (Slovensko) 2016 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6-8 let.

 

Řada Premium

Do této kolekce jsou zařazena každý rok jen ta nejlepší vína s archivačním potenciálem, vyrobená z hroznů méně zatížených keřů. Při vinifikaci leží delší dobu na jemných kalech, vína jsou tak plnější a zakulacená.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr26,5 g/l
Velkobílovická vína

Z původně obchodní společnosti se v roce 2006 vyvinulo plnohodnotné vinařství, které produkuje velmi kvalitní a moderní vína. Nachází se v nejúrodnější části Jihomoravského kraje, v největší vinařské obci ČR ve Velkých Bílovicích. Velkobílovická vína jsou moderní vinařská firma přinášející na trh mladá, svěží vína s důrazem na odrůdový projev. Moderní styl vín podtrhuje i nová, moderní ambaláž. Vynikající klimatické podmínky, poloha a půdní složení tamních tratí umožňují docílit dobré cukernatosti a kvality hroznů, což je první a nejdůležitější předpoklad pro výrobu kvalitních vín. Na vinicích o rozloze 20 ha je vysazená široká skladba 20 odrůd, 12 bílých a 8 červených. Z modrých hroznů vyrábí zejména růžová vína a klarety.