Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2017, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Náš tip
Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2017, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15373
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
CNM 21,6
Šarže 141/2017
Uzávěr Korkový uzávěr
239 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
pondělí 25.1
Osobně v Praze:
pondělí 25.1 po 17:30
Přepravní společností:
úterý 26.1
Podrobnosti

Toto víno pochází ze starých vinic nedaleko obce Havraníky se špičkovou polohou a minerálním složením půdy. Tato poloha vínu propůjčila silně minerální charakter a vysoký bezcukerný extrakt. Víno je silně ovocné, s tóny přezrálých meruněk a lučního medu, je šťavnaté, lehké a osvěžující, nabádající k dalšímu ochutnávání. V delším závěru dokonce nalezneme překrásnou dochuť čajových lístků a citrusových plodů.

Doporučujeme podávat s pokrmy studené kuchyně, pikantními sýry, ovocem, drůbežím masem ve smetanových omáčkách a mořskými plody.

Ocenění:

  • Král vín 2020 - zlatá medaile, vítěz kategorie
  • AWC Vienna 2019 - zlatá medaile
  • Mundus Vini 2019 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Tohoto vína bylo vyrobeno 2 666 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Havraníky
Trať: Staré vinice
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny8,6 g/l
Zbytkový cukr14,9 g/l
Bezcukernatý extrakt24,7 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.