Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2016, Rajhradské klášterní, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2016, Rajhradské klášterní, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14023
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 6/16
Uzávěr Skleněný uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Rajhradské klášterní. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno světle zlatavé barvy s výraznou ovocnou vůní s tóny broskví, hrušek a mandarinek. Chuť je šťavnatá a řízná s tóny limetek.

Doporučujeme podávat k těstovinám nebo výraznějším úpravám ryba drůbeže.


Ocenění:

  • Mikulovské vinné trhy 2017 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Blučina
Trať: Vyšavy
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny8,1 g/l
Zbytkový cukr1,3 g/l
Bezcukernatý extrakt24,5 g/l
Rajhradské klášterní

Vinařství Rajhradské klášterní vinné sklepy najdeme v Rajhradě na Moravě, ve znojemské podoblasti. Firma navazuje na staleté tradice rajhradského benediktinského kláštera a produkci vín. Klášter byl založen již v roce 1048. Jeden z vinných sklepů, který byl vybudovaný v letech 1690 až 1692, slouží pro výrobu vín dodnes. V dnešní podobě bylo vinařství založeno v roce 2008. Vinařství vede Jiří Ruibar. Rajhradské klášterní vyrábí jakostní a přívlastková vína. Rozloha vinic je okolo 18,5 ha. Nakupují ale i hrozny od smluvních dodavatelů z blízkého okolí (v katastru Rajhradu a Dolních Kounic). Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Chardonnay, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Kerner, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské červené rané a Sauvignon. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Ve znaku vinařství i ve znaku města Rajhradu je klíč. První legenda praví, že je to klíč od nebeské brány. Druhá legenda, že je to symbol horenského práva.