Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2016, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Pozdní sběr, 2016, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13903
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2016
CNM 21,6
Šarže 11/2016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Karel Průša - Vinařství Na Soutoku. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Toto víno pochází z krásné viniční obce Novosedly, která byla vždy vyhlášena produkcí velmi kvalitních aromatických bílých vín. Toto víno navíc pochází ze starých vinic, které vínu propůjčili silně minerální charakter a vysoký bezcukernatý extrakt. Víno je ale také silně ovocné, s tóny přezrálých meruněk a lučního medu. Je šťavnaté, lehké a osvěžující a nabádá k dalšímu ochutnávání. V delším závěru dokonce nalezneme krásnou dochuť čajových lístků.

Doporučujeme podávat s pokrmy studené kuchyně, pikantními sýry, ovocem, drůbežím masem ve smetanových omáčkách a mořskými plody.

Ocenění:

  • Král vín 2018 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Tohoto vína bylo vyrobeno 2 666 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Novosedly
Trať: Růžová hora
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr12,7 g/l
Bezcukernatý extrakt26,6 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.