Ryzlink rýnský, Klamovka, Zemské, 2014, Vinařství Kraus, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Klamovka, Zemské, 2014, Vinařství Kraus, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9910
Oblast Čechy
Podoblast Mělnická
Kategorie Zemské
Kolekce Klamovka
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže RR14SUD
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Kraus. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno prémiové řady zformoval zejména vliv vápenaté půdy v horní části vinice Klamovka spolu s přirozeným kvašením ve dřevěném sudu. Buketně výrazné, chuťově plné víno s projevy grapefruitu, liči a jemným podtónem meruňky.

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 9 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Vinařství Kraus

Vinařství Kraus je rodinné vinařství, které najdeme ve městě Mělník. Nachází se v české vinařské oblasti, vinařská podoblast mělnická. V roce 1990 založil Doc. Ing. Vilém Kraus, CSc. podnik „Vinařský dům Bacchus”. Zaměřili se na produkci štěpovaných sazenic révy vinné a výrobu sudového vína. V roce 2004 Doc. Ing. Vilém Kraus, CSc. zemřel a přebírá vedení společnosti nejmladší syn Vilém Kraus. Dnes pracuje společně se svou manželkou Alenou a jeho matkou Ing. Danuší Krausovou. Postupně se produkce rozšířila o lahvovaná vína. Vlastní 22 hektarů vinic. Půdy jsou vápenité spraše, středně lehké půdy. Jejich roční produkce je 65.000l. Pěstují odrůdy: Hibernal, Viognier, Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Rulandské bílé, Ryzlink Rýnský, Rulandské šedé, Rulandské modré, Dornfelder, Zweigeltrebe a Modrý Portugal.