Ryzlink rýnský, Jakostní šumivé, 2011, Château Bzenec, 0.75 l

Náš tip
Ryzlink rýnský, Jakostní šumivé, 2011, Château Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 2497
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Výrobce Château Bzenec
Kategorie Jakostní šumivé
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé
Ročník 2011
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Sekt se značkou Chateau Bzenec pochází z vína vyrobeného z hroznů viniční tratě Stará hora v samém lůně nejlepších vinařských tratí jižní Moravy ve Slovácké vinařské podoblasti. Jedinečnost sektu Chateau Bzenec je dána unikátním charakterem a kvalitou hroznů odrůdy Ryzlink rýnský, které do svých mimořádných kvalit zrají v optimálních klimatických podmínkách vlastních vinic, kde uplatňují své jakostní znaky natolik, že dosahují lepších vlastností, než ve své původní vlasti v Porýní a na Mosele. Sekt pochází výhradně z vlastních vinic Vinařství Chateau Bzenec, a snoubí v sobě výsledky moderních enologických výzkumů s úctou k vynikajícím vinařským tradicím daným rokem zahájení výroby 1875. Chateau Bzenec Vám tímto nabízí neobyčejný gurmánský zážitek.

Chateau Bzenec brut je sekt vyráběný kvašením v lahvích metodou transvals s dobou ležení minimálně 9 měsíců. Cuvée tohoto sektu je čistý Ryzlink rýnský. Má čirý jiskrný vzhled, jemné dlouhotrvající perlení a světle zelenkavou barvu se zlatavým odstínem. Jeho vůně je jemná a harmonická, v závěru s ovocným podtextem sladké broskve. V chuti je středně plný s vyrovnanou harmonickou kyselinkou, s ovocnou lehkostí a středně dlouhou perzistencí.

Doporučujeme podávat jako aperitiv, sklízí úspěch jako „welcome drink“, a je vynikajícím společníkem pro odpolední posezení s přáteli, jakož i večerní přátelské debaty.

Ocenění:

  • Salon vín 2015 - 100 nejlepších vín ČR
  • Prague Wine Trophy 2014 - zlatá medaile
  • Vinařské Litoměřice 2014 - zlatá medaile
  • Vinařské Litoměřice 2013 - stříbrná medaile
  • Grand Prix Vinex 2013 - stříbrná medaile
  • Prague Wine Trophy 2013 - stříbrná medaile
  • Vinař roku 2012 - bronzová medaile

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 4 - 6 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj