Ryzlink rýnský, Jakostní šumivé, 2011, Château Bzenec, 0.75 l

-12 %
Náš tip
Ryzlink rýnský, Jakostní šumivé, 2011, Château Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 2497
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Výrobce Château Bzenec
Kategorie Jakostní šumivé
Barva Bílé
Cukr Brut
Zařazení Šumivé
Ročník 2011
Uzávěr Korkový uzávěr
260 Kč
229 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17. hodině
Přepravní společností:
úterý 21.8
Podrobnosti

Sekt se značkou Chateau Bzenec pochází z vína vyrobeného z hroznů viniční tratě Stará hora v samém lůně nejlepších vinařských tratí jižní Moravy ve Slovácké vinařské podoblasti. Jedinečnost sektu Chateau Bzenec je dána unikátním charakterem a kvalitou hroznů odrůdy Ryzlink rýnský, které do svých mimořádných kvalit zrají v optimálních klimatických podmínkách vlastních vinic, kde uplatňují své jakostní znaky natolik, že dosahují lepších vlastností, než ve své původní vlasti v Porýní a na Mosele. Sekt pochází výhradně z vlastních vinic Vinařství Chateau Bzenec, a snoubí v sobě výsledky moderních enologických výzkumů s úctou k vynikajícím vinařským tradicím daným rokem zahájení výroby 1875. Chateau Bzenec Vám tímto nabízí neobyčejný gurmánský zážitek.

Chateau Bzenec brut je sekt vyráběný kvašením v lahvích metodou transvals s dobou ležení minimálně 9 měsíců. Cuvée tohoto sektu je čistý Ryzlink rýnský. Má čirý jiskrný vzhled, jemné dlouhotrvající perlení a světle zelenkavou barvu se zlatavým odstínem. Jeho vůně je jemná a harmonická, v závěru s ovocným podtextem sladké broskve. V chuti je středně plný s vyrovnanou harmonickou kyselinkou, s ovocnou lehkostí a středně dlouhou perzistencí.

Doporučujeme podávat jako aperitiv, sklízí úspěch jako „welcome drink“, a je vynikajícím společníkem pro odpolední posezení s přáteli, jakož i večerní přátelské debaty.

Ocenění:

  • Salon vín 2015 - 100 nejlepších vín ČR
  • Prague Wine Trophy 2014 - zlatá medaile
  • Vinařské Litoměřice 2014 - zlatá medaile
  • Vinařské Litoměřice 2013 - stříbrná medaile
  • Grand Prix Vinex 2013 - stříbrná medaile
  • Prague Wine Trophy 2013 - stříbrná medaile
  • Vinař roku 2012 - bronzová medaile

Alkohol: 12,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 4 - 6 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol12,5 % obj
Château Bzenec

Château Bzenec najdeme uprostřed vinic nedaleko Bzence. Patří do Slovácké vinařské podoblasti. Vinařství má více jak 130 let starou tradici. Společnost Château Bzenec byla založena v roce 1994. Zástupcem vinařství je v současné době Ing. Alexandr Flodr. Na výrobu vína zpracovávají hrozny z vlastních vinic. Rozloha jejich vinic je okolo 160 ha. Vinice jsou ošetřovány v duchu integrované produkce. Převažující podloží jsou chudá, sprašová a písčitá. Roční produkce je asi 950.000 lahví vína. Při pěstování se zaměřili především na odrůdu Ryzlink rýnský, která je tradiční odrůdou bzenecka. Château Bzenec vyrábí vína jakostní, kabinetní, pozdní sběr a také šumivá vína. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Ryzlink rýnský, Chardonnay, Muller Thurgau, Rulandské bílé a Sauvignon. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré a Svatovavřinecké. Mezi prestižní výrobky patří sekt Château Bzenec. Ten je nejstarší značkou sektu u nás a dále Bzenecká Lipka, známkové jedno odrůdové víno. V tomto vinařství vyrábějí unikátní vína moderními technologiemi, ale zároveň s úctou ke starobylým tradicím.