Ryzlink rýnský, Flower Line, Pozdní sběr, 2017, Mikrosvín, 0.75 l

Ryzlink rýnský, Flower Line, Pozdní sběr, 2017, Mikrosvín, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14908
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Flower Line
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 9
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Mikrosvín Mikulov. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno světle žluté barvy se zelenkavým lomem. Vůně spojuje zralé sadové ovoce, čerstvé meruňky a jemnější minerální tón. Chuť je šťavnatá a bohatá na limetkovou kyselinku, s decentní kořenitostí. Podobně jako ve vůni i chuť protíná typický minerální podtón, který víno provází až do jemně slané dochuti.

Ocenění:

  • Salon vín 2019 - zlatá medaile (100 nejlepších vín ČR)
  • Národní soutěž vín 2018 - zlatá medaile
  • Prague Wine Trophy 2018 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Flower line

Vína květinové řady v sobě nesou náladu raného léta, jeho optimismus, radost a uvolňující nevázanost. Charakter vín této výrobkové řady je založen na primární aromatice jednotlivých odrůd, jejich úžasné ovocnosti, svěžesti a neskutečně šťavnaté pitelnosti. Dokonale uspokojí vaše představy a potřeby pro každodenní popíjení vína.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny8,3 g/l
Zbytkový cukr4,7 g/l
Bezcukernatý extrakt25,5 g/l
Mikrosvín Mikulov

Mikrosvín Mikulov a.s. patří k nejvýznačnjším moravským vinařstvím. 220 hektarů vlastních vinice se nachází v srdci Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Pálava a přilehlých Dunajovických vrších. Filozofie pěstování révy vinné je založená na malém zatížení keřů a šetrném přístupu k přírodě s maximálním omezením chemických vstupů. „Víno se rodí ve vinici“. Vše začíná a končí ve vinici. Stěžejní odrůdou vinařství je Ryzlink vlašský. Tato vína se skvěle párují s gastronomií a najdetede je v řadě luxusních restaurací.