Ryzlink rýnský, BIO, Kabinet, 2018, Vinařství Čech, 0.75 l

Ryzlink rýnský, BIO, Kabinet, 2018, Vinařství Čech, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14823
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Kabinet
Kolekce BIO
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 20,4
Šarže 4418B
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Čech. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

ntenzivní vůně kvetoucí lípy s nádechem meruňkové marmelády. Plná extraktivní chuť. Výraznější kyselinka s příchutí čerstvého jablka. Dlouhá dochuť s kořenitým dozvukem.

Doporučujeme podávat k bílým rybám a krémovým omáčkám.

Ocenění:

  • Víno Bojnice 2019 - zlatá medaile
  • Finger Lakes IWC USA 2019 - stříbrná medaile
  • Greate America IWC 2019 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2 - 3 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Tvrdonice
Trať: Nové vinohrady
Alkohol11,5 % obj
Vinařství Čech

Vinařství Čech je rodinné vinařství se sídlem v Tvrdonicích na Moravě. Vinařství vzniká v roce 2010 po rozchodu majitelů původní vinařské firmy Čebav. Zakladatelem je Jan Čech. V roce 2011 zemřel, a tak nastupuje na jeho místo jeho syn Petr Čech. Ve firmě pracuje i dcera Jana a druhý syn Vladimír. Provozovna, která byla postavena v roce 2000 je vybavena nejmodernější vinařskou technologií. Používají crossflow filtry. Zaměřují se na vína jakostní, přívlastková, ale vyrábí i víno ledové. Rozloha jejich vinic je asi 20 ha. Z bílých odrůd pěstují: Sauvignon, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a Chardonnay. Z červených odrůd: Cabernet Sauvignon, Cabernet Moravia, Zweigeltrebe, Neronet a Dornfelder. Jejich filozofií je: „Kvalitní a dobré víno za rozumnou cenu, abyste se vždy rádi vraceli k vínu od Čecha z Tvrdonic“. Jejich vína získávají ocenění jak u nás, tak i v zahraničí.