Rulandské šedé, Výběr z hroznů, 2018, Zlomek & Vávra, 0.75 l

Rulandské šedé, Výběr z hroznů, 2018, Zlomek & Vávra, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15273
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Výrobce Zlomek & Vávra
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Radost
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 7/18
Uzávěr Korkový uzávěr
245 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 26.10
Podrobnosti

V tomto víně není potřeba hledat žádné složitosti. Podle Tomáše je v chuti přesnou kopií typicky moravské, babiččiny zahrady. Té, kterou si všichni pamatujeme z letních prázdnin. Ve směsi zahradního ovoce plného slunce dominuje šťavnatost zelených jablíček. V dlouhém závěru, který Vám bude připadat nasládlejší, se nechte překvapit tóny citrusových plodů, především pomerančové kůry přecházející až do kandovaného ovoce.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 4 let od lahvování.

 

Kolekce Radost

Intenzivní chutě a vůně, co potěší vaše smysly. S vínem totiž můžete cestovat. Stačí, když zavřete oči a vnímáte. Potom si představíte ledacos, třeba mandle v medu z vánočního trhu, citrusové plody z exotických zemí nebo chuť obyčejného chleba z uherskohradišťské pekárny U Jahodů. Pokud hledáte vína se silným charakterem, nechte se unášet řadou Radost.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Polešovice
Trať: Staré hory
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr1,8 g/l
Bezcukernatý extrakt23 g/l
Zlomek & Vávra

Vínařství Zlomek & Vávra bylo založeno v roce 2008. Patří mezi rodinné vinařství a najdeme ho v samém srdci Slovácka, v Boršicích u Blatnice. Vinařství navazuje na dlouholetou tradici dvou vinařských rodin z úpatí Bílých Karpat. Rozloha vinic je 25 hektarů a leží na jižních a jihozápadních svazích slovacké vinařské podoblasti. Veškeré hrozny jsou sbírány ručně velmi reduktivní metodou a jsou té nejvyšší kvality. Vznikají tak přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem. Při výrobě vína používají moderní technologie společně s tradičními postupy. Důraz je kladen na šetrný přístup k hroznům a k vinicím. Vinařství Zlomek & Vávra charakterizuje osobní, rodinný a pečlivý přístup k vínu.