Rulandské šedé, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Rulandské šedé, Výběr z hroznů, 2018, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16162
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2018
CNM 24,8
Šarže 6318
Uzávěr Korkový uzávěr
209 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 35 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Část hroznů tohoto rulandského byla ve vinici napadena ušlechtilou botritis cinerea, která zkoncentrovala extrakt a vytvořila plné, intenzivní, krémové aroma s nádeche čerstvého chleba s máslem a medem. V chuti vystupují medově-hrozinkové tóny a v závěru sladké tmavé ostružiny.

Doporučujeme podávat s pikantní grilovanou kořenovou zeleninou nebo kachnou na medu či výraznějším sýrům s modrou plísní.

Ocenění:

  • Salon vín 2021 - zlatá medaile (100 nejlepších vín v ČR)
  • Národní soutěž vín 2020 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 8 - 10 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 2.10. 2018

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Dolina
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,7 g/l
Zbytkový cukr26,1 g/l
Bezcukernatý extrakt32,4 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.