Rulandské šedé, Výběr z bobulí, 2015, Vinařství Dufek, 0.5 l

Rulandské šedé, Výběr z bobulí, 2015, Vinařství Dufek, 0.5 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16155
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Výběr z bobulí, Botrytický sběr
Barva Bílé
Cukr Sladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2015
Šarže 11315
Uzávěr Korkový uzávěr
399 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 4.10
Osobně v Praze:
úterý 4.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 5.10
Podrobnosti

Tato odrůda pochází z Francie. Barva vína je sytější žlutozelená, s chlebovou vůní, která přechází do vůně ušlechtilých plísňových sýrů, což je způsobeno plísní Botrytis cinerea. V chuti jsou cítit lískové oříšky.

Ocenění:

  • Galerie rulandských vín v ČR Kyjov 2018 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Svatobořice-Mistřín
Trať: Tabule
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr57,5 g/l
Vinařství Dufek

Vinařství Josef Dufek je rodinné vinařství. Najdeme ho ve Svatobořicích-Mistřín na Moravě. Firma byla založena v roce 2003. Rodina se však vinařstvím zabývá více než 100 let. Majitelem je Josef Dufek ml., který pracoval v Itálii ve výzkumné vinařské stanici. Jejich výroba se provádí v rámci integrované produkce s maximální šetrností k přírodě. Používají nejmodernější technologie, jakými jsou pneumatické lisování, řízené kvašení, používání vinifikátorů, jablečnomléčné fermentace, případně doškolování některých vín v dubových sudech. Vína jsou lahvována na moderní plnící lince a následně uložena ke zrání na láhvi. Rozloha jejich vinic je 17ha. Převážná část produkce pochází z hroznů z vlastních vinic. Vinařství nabízí kvalitní, většinou přívlastková vína. Jejich motto je: „Všechno se podřizuje kvalitě.“