Rulandské šedé, REZERVA, Výběr z hroznů, 2016, Juřeník & Žďárský, 0.75 l

Rulandské šedé, REZERVA, Výběr z hroznů, 2016, Juřeník & Žďárský, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15798
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Rezerva
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 14-16
Uzávěr Korkový uzávěr
320 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pondělí 2.8
Podrobnosti

Díky dlouhé maceraci má víno zlatooranžovou barvou. Jeho aroma je hebké a květinové s dotekem dřeva. Chuť je velmi plná, extraktivní s příjemnými kyselinami, které doplňuje sladká stopa po 12 měsících zrání vína v dubovém sudu. Víno je předurčeno k delšímu ležení na lahvi, avšak vychutnat si ho můžete i okamžitě. Vína vzniklo pouze 524 lahví. Víno je nefiltrované.

Doporučujeme podávat ke grilovaným stejkům a tučnějším rybám.

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2019 - zlatá medaile
  • Co chutná mladým 2020 - NeMedaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 3-8 let.

 

Kolekce Klasik

Výroba vína je naše srdeční záležitost. Nevyrábíme žádné „voňavkya rychlokvašky“ . Necháváme plně vyniknut odrůdovému charakteru vín a dopřáváme jim potřebnýčas k přirozenému zrání. Téměř všechna vína necháváme minimálně do jara ležet na kvasničných kalech, které jim dodají plnou a bohatou chuť. Snažíme se s vínem pracovat harmonicky, s šetrnými zásahya minimálním použitím preparátů a síry.  Výsledkem je víno přirozené a od přírody dokonalé.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Belegrady
Alkohol14,5 % obj
Kyseliny5,4 g/l
Juřeník & Žďárský

Vinařství Juřeník & Žďárský bylo založeno kamarády Robinem a Honzou. Nejsme tradiční vinařství. Jsme mladé moderní vinařství založené na myšlence a touze obnovit vinařskou tradici na Uherskobrodsku, kam vinaření od nepaměti patří. Do našich vín se snažíme vtisknout kus sebe a lásky k tomu, co děláme. S roční produkcí okolo 20 000 lahví vín si můžeme dovolit se s nimi radovat a věnovat jim tu největší péči. Při jejich výrobě se snažíme neustále posouvat, učíme se novým věcem, pracujeme na sobě, zlepšujeme se a navyšujeme kvalitu našich vín. Nebojíme se zkoušet, experimentovat nebo se nechat inspirovat tisíce let starými metodami. Našim cílem je vyrábět vína přirozená s respektem k dané odrůdě. Našim mottem je: „S úctou k přírodě a tradici”