Rulandské šedé, Premium Collection, Pozdní sběr, 2013, Château Valtice, 0.75 l

Náš tip
Rulandské šedé, Premium Collection, Pozdní sběr, 2013, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10662
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Premium Collection
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 435/13
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno s nádhernou širokou vůní medu, sušeného ovoce a zejména sušených meruněk. Chuť je velmi extraktivní, harmonická, s dlouhým svěžím závěrem a dotekem vlašských ořechů.

Doporučujeme podávat k drůbeži s nádivkou a k sýrům.

Ocenění:

  • Salon vín 2016 - 100 nejlepších vín ČR - zlatá medaile
  • Salon vín 2015 - 100 nejlepších vín ČR - zlatá medaile
  • AWC Vienna 2015 - stříbrná medaile
  • Oenoforum 2014 - zlatá medaile
  • IWC San Francisco 2014 - bronzová medaile

Obec: Troskotovice
Trať: Nad kostelem

Alkohol: 13,5 % obj.
Zbytkový cukr: 11,9 g/l
Kyseliny: 7,7 g/l
Bezcukernatý extrakt: 30,7 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Troskotovice
Trať: Nad kostelem
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,7 g/l
Zbytkový cukr11,9 g/l
Bezcukernatý extrakt30,7 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.