Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Sedlák, 0.75 l

Nové
Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2020, Vinařství Sedlák, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16875
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2020
Šarže 104/20
Uzávěr Korkový uzávěr
215 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 41 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno zaujme svou svěžestí a ovocným charakterem. V chuti je suché, lehce minerální se šťavnatou kyselinkou v závěru. Rulandské šedé je typickou odrůdou současné generace a jednou z nejvyhlášenějších z velkopavlovické oblasti.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2-4 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Trať: Nová hora
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr4,2 g/l
Vinařství Sedlák

Novodobá historie Vinařství Sedlák se píše od roku 1994, kdy jí začali psát otcové dnešních majitelů Jarka a Milana. Jarek absolvoval Střední vinařskou školu a Milan Obchodní Vinařskou akademii a následně se pustili do podnikání. První víno lahvovali pod společným názvem Rodinné vinařství Sedlák v roce 2006. Vína z Vinařství Sedlák pocházejí z výborných vinařských poloh vyhlášených vinic s daným původem, který vínům dodává jedinečnost, osobitost a vína v sobě nesou charakter rozmanitých půd. Vinice vinařství se nachází v obci Velké Bílovice a jejich rozloha je 14 hektarů. Hrozny jsou ošetřovány a sklízeny ručně a bez mechanických zásahů. Ve vinařství kladou důraz na práci s jednotlivými keři během celého vinařského roku. Výsledkem jsou výborná a originální vína vysoké kvality.