Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2019, Vinařství Lahofer, 0.75 l

Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2019, Vinařství Lahofer, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15920
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
CNM 21,2
Šarže 11319
Uzávěr Šroubový uzávěr
195 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Harmonické víno barvy lipového květu se zlatavými odlesky, v jehož vůni odhalíte nasládlé vanilkové a medové tóny, pomerančovou kůru a chlebovinku. Plné, mohutné tělo tohoto Rulandského šedého doprovází hebká, vyrovnaná chuť kandovaného ovoce a sušené hrušky.

Doporučujeme podávat s jemnou paštikou z husích jater, telecím na grilu, rybami, korýši nebo drůbeží.

Ocenění:

  • Galerie Rulandských vín 2020 - zlatá medaile
  • Král vín ČR 2020 - stříbrná medaile

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 6 let. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 6.9. 2019

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dobšice u Znojma
Trať: U Hájku
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,7 g/l
Zbytkový cukr12,8 g/l
Bezcukernatý extrakt23,9 g/l
Vinařství Lahofer

V tomto vinařství jsou vína vyráběna z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích ve Znojemské vinařské podoblasti vyjma speciální řady francouzských vín. Jde o silnou vinařskou tradici. Vinařství je novým moravským producentem tichých vín. Vína jsou vhodná pro všechny příznivce kvalitních a dobrých vín. Cenově jsou velmi dostupná. Kvality je dosaženo díky moderním metodám a technologiím výroby vín. Vinařství chce být vnímáno jako vinařská klasika. Společnost vznikla ve Znojmě v roce 2003 jako První znojemská vinařská a.s. V roce 2006 po dokončení nového areálu v Dobšicích u Znojma, změnila vlastní značku na Vinařství LAHOFER. Název je inspirován osobností dobšického rodáka, uměleckého řezbáře Jana Lahofera . V roce 2011 se stává třetím největším pěstitelem vinné révy v České republice a v roce 2012 největším pěstitelem révy na Znojemsku. Dnes obhospodařuje 410 hektarů na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg, kde umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“, kde si můžete adoptovat svou viničnou hlavu, o kterou se sami můžete po celý rok starat. Vinařství Lahofer si například odvezlo Zlatou medaili ze slovenské mezinárodní soutěže vín Muvina 2012 za Pálavu, výběr z hroznů 2011.