Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2016, Château Lednice (Annovino), 0.75 l

Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2016, Château Lednice (Annovino), 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13847
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Château Lednice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže L1630/4
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Rulandské s jemnou zeleno-žlutou barvou. S jemnou vůní s tóny květového pylu, doplněné o tóny včelího vosku a medu. V chuti dominuje svěží kyselina. Víno má velký potencionál ke zrání.

Doporučujeme podávat k hutnějším a kořeněným jídlům. Ideální je například k těžším úpravám drůbeže nebo hustým polévkám.

Ocenění:

  • Vinum Juvenale 2017 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 4 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Žabčice
Trať: Kovalov
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny7,2 g/l
Zbytkový cukr6,8 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.