Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2014, Vinařství Omasta, 0.75 l

Akce
Rulandské šedé, Pozdní sběr, 2014, Vinařství Omasta, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9820
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 41-14
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Omasta. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Barva vína je slámově žlutá, s chlebovou vůní. V chuti jsou cítit lískové oříšky. Víno je harmonické s delším dozráváním.

Obec: Horní Bojanovice
Trať: Staré hory

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 21,8 g/l
Kyseliny: 7,6 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Horní Bojanovice
Trať: Staré hory
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr21,8 g/l
Vinařství Omasta

Vinařství Omasta vyrábí přívlastková vína z velkopavlovické, slovácké a mikulovské podoblasti. Vína produkují ve Horních Bojanovicích v panském sklepě z 15. století. Vlastni vinice o rozloze 1 hektar, tudíž ostatní hrozny na výrobu vín vybírají od prověřených dodavatelů. V nabídce je tak zastoupena velká část odrůd. Irsai Oliver a Muškát moravský patři v tomto vinařství mezi stěžejní a tradiční odrůdy. V nabídce najdete ale také méně rozšířené odrůdy jako Hibernal nebo Neuburské. Při výrobě vína je kladen velký důraz na výběr hroznů a samotné zpracování. Nechybí použití moderního mlýnkoodzrňovače a pneumatický lis. Bílá vína zrají v nerezových tancích a červená vína zrají v tradičních dubových sudech starých 40 let. Malá část produkce červených vín zraje ve francouzských sudech barrique.