Rulandské šedé, Oranžové, Výběr z hroznů, 2017, Château Valtice, 0.75 l

Rulandské šedé, Oranžové, Výběr z hroznů, 2017, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13759
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Oranžové
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 17067
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Oranžové víno zaujme krásnou jantarovou barvou s oranžovými odstíny. Ve vůni se rozvíjí jemné tóny sušených rozinek, mandarinek a zeleného čaje. V chuti se pak snoubí medové tóny s elegantním nádechem zeleného čaje a mandarinky.

Víno bylo vyrobeno vůbec nejstarší popsanou technoligií na světě (přes 8 tisíc let).

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2019 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat.

 

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Brod nad Dyjí
Trať: Lusy
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny5,2 g/l
Zbytkový cukr17 g/l
Bezcukernatý extrakt24,1 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.