Rulandské šedé, Kulaté víno πnot ~ 3,14, Výběr z hroznů, 2020, Znovín Znojmo, 0.75 l

Rulandské šedé, Kulaté víno πnot ~ 3,14, Výběr z hroznů, 2020, Znovín Znojmo, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16797
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Kulaté víno
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Šarže 0311
Uzávěr Skleněný uzávěr
220 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

V průběhu cryomacerace hroznů před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně kvasí. Tento proces probíhá v nejmodernějším zařízení Znovínu ve sklepě v Jaroslavicích u Znojma. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, klouzající po jazyku, s tóny kulatého zahradního ovoce jako například broskví, nektarinek, meruněk či letních jablek. Víno nejlépe vychutnáte v mohutnějších oblých skleničkách, v nichž vynikne jeho vůně a sametovost.

Toto víno bylo vyrobeno pomocí cryomacerace. Před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně lisují.

Doporučujeme podávat k drůbeži nebo rybám. Víno má výborné předpoklady k archivaci.

Ocenění:

  • Salon vín ČR 2022 - stříbrná medaile
  • Festwine 2021 - stříbrná medaile
  • Lednické vinné trhy 2021 - stříbrná medaile
  • Hradecký pohár vína 2021 - stříbrná medaile
  • Grand Prix Vinex 2021 - stříbrná medaile

 

 Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl skleněný uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 7 - 9 let.

 

Kulaté víno

Tato řada vznikla spoluprací Znovínu Znojmo a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Spolu vytvořili řadu chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo ? ~ 3,14.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Němčice
Trať: Růžová hora
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,8 g/l
Zbytkový cukr11,7 g/l
Bezcukernatý extrakt24,8 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.