Rulandské šedé, Kulaté víno πnot ~ 3,14, Výběr z hroznů, 2020, Znovín Znojmo, 0.75 l

Rulandské šedé, Kulaté víno πnot ~ 3,14, Výběr z hroznů, 2020, Znovín Znojmo, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16797
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Kulaté víno
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2020
Šarže 0311
Uzávěr Skleněný uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Znovín Znojmo. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

V průběhu cryomacerace hroznů před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně kvasí. Tento proces probíhá v nejmodernějším zařízení Znovínu ve sklepě v Jaroslavicích u Znojma. Díky tomu se rodí plná, hebká a zakulacená vína, klouzající po jazyku, s tóny kulatého zahradního ovoce jako například broskví, nektarinek, meruněk či letních jablek. Víno nejlépe vychutnáte v mohutnějších oblých skleničkách, v nichž vynikne jeho vůně a sametovost.

Toto víno bylo vyrobeno pomocí cryomacerace. Před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně lisují.

Doporučujeme podávat k drůbeži nebo rybám. Víno má výborné předpoklady k archivaci.

Ocenění:

  • Salon vín ČR 2022 - stříbrná medaile
  • Festwine 2021 - stříbrná medaile
  • Lednické vinné trhy 2021 - stříbrná medaile
  • Hradecký pohár vína 2021 - stříbrná medaile
  • Grand Prix Vinex 2021 - stříbrná medaile

 

 Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl skleněný uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 7 - 9 let.

 

Kulaté víno

Tato řada vznikla spoluprací Znovínu Znojmo a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Spolu vytvořili řadu chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo ? ~ 3,14.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Němčice
Trať: Růžová hora
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,8 g/l
Zbytkový cukr11,7 g/l
Bezcukernatý extrakt24,8 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.