Rulandské šedé, Kulaté víno πnot ~ 3,14, Pozdní sběr, 2019, Znovín Znojmo, 0.75 l

Rulandské šedé, Kulaté víno πnot ~ 3,14, Pozdní sběr, 2019, Znovín Znojmo, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15663
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Kulaté víno
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Šarže 9316
Uzávěr Skleněný uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Znovín Znojmo. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Ušlechtilé víno se svůdnou a bohatou vůní připomínající vyzrálé hrušky a meruňky. V ústech je bohaté, komplexní a velmi dlouhé. I v chuti dominují tóny domácího zahradního ovoce. Alkohol 13,14 % působí jemně nasládle a krásně zakulacuje chuťový projev vína.

Toto víno bylo vyrobeno pomocí cryomacerace. Před lisováním se odstopkované bobule nejprve zchladí na teplotu 3,14 °C, a teprve následně lisují.

Doporučujeme podávat k drůbeži nebo rybám. Víno má výborné předpoklady k archivaci.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl skleněný uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 7 - 9 let.

 

Kulaté víno

Tato řada vznikla spoluprací Znovínu Znojmo a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Spolu vytvořili řadu chuťově zakulacených pinotů, které inspirovalo iracionální Ludolfovo číslo ? ~ 3,14.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Strachotice
Trať: Dívčí vrch
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,7 g/l
Zbytkový cukr9,8 g/l
Bezcukernatý extrakt22 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.