Rulandské šedé, Flower Line, Pozdní sběr, 2016, Mikrosvín, 0.75 l

-10 %
Rulandské šedé, Flower Line, Pozdní sběr, 2016, Mikrosvín, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12908
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Mikrosvín
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Flower Line
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 6
Uzávěr Korkový uzávěr
250 Kč
225 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 6 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Víno zlaté barvy s měděným lomem. Ve vůni se projevují bílé třešně spolu s jemnějšími květinovými tóny. V chuti příjemně široké, ovocně hravé a šťavnaté. Živá kyselinka zdatně sekunduje lehkému zbytkovému cukru a výborně si rozumí s jemně mandlovou dochutí.

 

Ocenění:

  • Národní soutěž vín 2017 - zlatá medaile
  • Prague Wine Trophy 2017 - stříbrná medaile

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

 

Flower line

Vína květinové řady v sobě nesou náladu raného léta, jeho optimismus, radost a uvolňující nevázanost. Charakter vín této výrobkové řady je založen na primární aromatice jednotlivých odrůd, jejich úžasné ovocnosti, svěžesti a neskutečně šťavnaté pitelnosti. Dokonale uspokojí vaše představy a potřeby pro každodenní popíjení vína.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,9 g/l
Zbytkový cukr8,8 g/l
Bezcukernatý extrakt24,8 g/l
Mikrosvín

Vinařství Mikrosvín hospodaří na vinicích, které jsou součástí chráněné oblasti Pálava. Řídí se heslem "víno se vyrábí ve vinicích", vinné keře jsou málo zatíženy a nejsou hnojeny anorganickými hnojivy a pesticidy jsou používány minimálně. Půda na vinicích je vápenitá, což umožňuje dominantní odrůdě tohoto vinařství Ryzlinku vlašskému dosáhnout nádherné vůni, plné chuti a plnosti. Vinařství Mikrosvín pěstuje tuto odrůdu na třetině svých vinic a tato vína se i nejlépe prodávají. Další odrůdy, které firma vyrábí jsou Rulandské bílé, Chardonnay a Veltlínské zelené. Celkem vinařství vyrobí každý rok kolem 14 odrůd bílého a 7 odrůd červeného vína. Vína nejsou doslazována. Celková roční výroba činí max. 200 tisíc litrů bílého a 50 tisíc litrů červeného vína. Společnost vinařství Mikrosvín vyrábí svá vína ve vysoké kvalitě. Vína jsou uznávána a oblíbena jak u milovníků vín, tak získávají četná ocenění na výstavách doma i v zahraničí.