Rulandské modré, Výběr z hroznů - barrique, 2016, Vinařství Vladimír Tetur, 0.75 l

Rulandské modré, Výběr z hroznů - barrique, 2016, Vinařství Vladimír Tetur, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14468
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Výběr z hroznů - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2016
Šarže 680
Uzávěr Korkový uzávěr
265 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 8.12
Podrobnosti

Granátová až cihlově červená barva. Vůně silná a výrazná. V chuti je dlouhé, kořenité a příchutí po peckovinách a mandlích. Způsob zpracování ještě více prohlubuje chuť tohoto vína o příjemnou sametovou dochuť. Víno bylo zpracováno bezoxidační reduktivní technologií v uzavřeném tanku (vinifikátoru). Víno nazrávalo v sudu typu barrique a tím se posunulo o kousek dál. Můžeme cítit vůně a chuť kakaa, kávy a na konci sladké vanilkové tóny a kouřovou dochuť.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 10 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Velké Bílovice
Alkohol14,5 % obj
Vinařství Vladimír Tetur

Toto rodinné vinařství vzniklo v roce 1992 v moravské obci Velké Bílovice. Z původně malého vinného sklepa se vinařství pod vedením Vladimíra Tetura postupně vyvinulo v moderní vinařství. S tím je spojen také moderní design vinařství i jeho produktů. Víno pěstují na 12 hektarech vlastních vinic a dále odebírají vinné hrozny od stálých a prověřených dodavatelů výhradně z Velkých Bílovic. Zpracovávají 12 bílých a 11 červených odrůd v mnoha kvalitativních skupinách. Vína jsou často oceňována ve vinařských soutěžích, jako jsou Grand Prix Vinex, Valtické vinné trhy, Weinparade Poysdorf, Muvina v Prešově apod.