Rulandské modré, Výběr z hroznů - barrique, 2011, Vinice Hnanice, 0.75 l

Rulandské modré, Výběr z hroznů - barrique, 2011, Vinice Hnanice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 7039
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Vinice Hnanice
Kategorie Výběr z hroznů - barrique
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 18/11
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinice Hnanice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Toto víno je barvy indického granátu. Ve vůni zaujme tóny lesních jahod, které se prolínají s aroma hořké čokolády. V chuti převládají tóny jahodové marmelády doplněné hořkou čokoládou a vanilkou.

Doporučujeme podávat ke zvěřinové paštice s brusinkami nebo k sýrům typu brie.

Ocenění:

  • Znojemský košt 2014 - stříbrná medaile

Obec: Vrbovec
Trať: Vinná hora

Alkohol: 13,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,4 g/l
Kyseliny: 5,3 g/l
Bezcukernatý extrakt: 26,7 g/l

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 6 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Vrbovec
Trať: Vinná hora
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5,3 g/l
Zbytkový cukr0,4 g/l
Bezcukernatý extrakt26,7 g/l
Vinice Hnanice

Na tradici hnanického vinohradnictví založenou na terroir místních vín, navázala mladá vinohradnická společnost Vinice-Hnanice s.r.o. Tato firma začala podnikat na Znojemsku v roce 2003. Jejím hlavním cílem je dodávat hrozny svému partnerovi Znovín Znojmo. Zároveň sama vyrábí a lahvuje vysoce kvalitní víno. Společnost pěstuje víno na 150 hektarech vinic, které vlastní - trať Fládnická, U kapličky, Knížecí vrch, U chlupa. Soustřeďuje se především na Sauvignon - nyní pěstuje tuto odrůdu na 42 hektarech. Dále zde pěstují Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálavu, Zweigeltrebe a Rulandské modré. Hospodaří na dalších 115 hektarech v Jaroslavicích a ve Vrbovci. Všechny vinice, na kterých společnost pracuje jsou zařazeny do integrované produkce, takže jsou přísně dodržovány ekologické způsoby ošetřování a to jak na vinicích, tak i při výrobě. Další rozhodující věcí pro výrobu širokého portfolia vín je rozdílné podloží vinic. Hnanice se rozkládají na hranici dvou geomorfologických soustav – prvohorního Českého masivu a třetihorní Karpatské předhlubně. Rozdílné podloží ovlivňuje vlastnosti vína a umožňuje zajímavé srovnání vín z různých viničních tratí.Pod značkou Vinice - Hnanice se setkáte s odrůdově typickými víny s bohatým chuťovým vjemem a vyráběnými moderními technologiemi. Firma klade vysoké nároky na svá vína, jsou to jedinečná vína, která si získají oblibu mezi znalci vín.