Rulandské modré, Sine Compromissum, Pozdní sběr - Klaret, 2016, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l

Rulandské modré, Sine Compromissum, Pozdní sběr - Klaret, 2016, Karel Průša - Vinařství Na Soutoku, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13909
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Kategorie Pozdní sběr - Klaret
Kolekce Sine Compromissum
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2016
CNM 21,6
Šarže 19/2016
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Karel Průša - Vinařství Na Soutoku. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Sine Compromissum“ je speciální kolekce vysoce hodnotných, malých šarží vín, určená nejnáročnějším milovníkům a znalcům poctivého suchého vína „staré školy“.

Každý rok vybereme nejlepší šarži hroznů dané odrůdy. Po důsledné selekci a třídění těchto hroznů pak vyrábíme víno za pomoci tradičních postupů. Víno je zcela přírodní, bez použití enologických preparátů, prokvašeno do sucha, mícháno alespoň 6 měsíců na jemných kalech za použití minimálního množství SO2.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány: 5. 10. 2016. Tohoto vína bylo vyrobeno 740 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Kurdějov
Trať: Díly
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny6,2 g/l
Zbytkový cukr2,1 g/l
Bezcukernatý extrakt21,7 g/l
Karel Průša - Vinařství Na Soutoku

Vinařství Na Soutoku je rodinné vinařství. Najdeme ho na kraji města Břeclav. Asi 15 km od vinařství se nachází soutok řek Moravy a Dyje. Je to zároveň i místo, kde se setkávají hranice mezi ČR, Slovenskem a Rakouskem. V roce 2011 ho založil Ing. Karel Průša CSc., který se vínem z výrobního i výzkumného hlediska zabývá od roku 1972. Samotnou výrobou vína se zabývá mladší syn, Ing. Karel Průša ml. O obchod a propagaci se stará starší syn, Ing. Přemysl Průša. Nevlastní žádné vinice. Hrozny vykupují od prověřených dodavatelů. Jejich filozofií je se naplno věnovat výrobě a práci ve sklepě. Způsob výroby je založen na kombinaci tradičních postupů a tradici výroby vína na Moravě, s nejmodernějšími postupy. Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Sauvignon, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Chardonnay, Rulandské šedé a Tramín červený. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Rulandské modré, Modrý Portugal, Dornfelder, Cabernet Moravia, André, Merlot, Frankovku a Zweigeltrebe.