Rulandské modré rosé, Pozdní sběr, 2015, Víno Rakvice, 0.75 l

Rulandské modré rosé, Pozdní sběr, 2015, Víno Rakvice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 11818
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Víno Rakvice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Růžové
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 47/15
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Víno Rakvice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Obec: Rakvice
Trať: Krefty

Alkohol: 12,0 % obj.
Zbytkový cukr: 15,6 g/l
Kyseliny: 6,3 g/l
Bezcukernatý extrakt: 22,4 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 2 - 4 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Rakvice
Trať: Krefty
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr15,6 g/l
Bezcukernatý extrakt22,4 g/l
Víno Rakvice

Vinařství Víno Rakvice se již dlouhá léta zaměřuje na moderní zpracování hroznů a výrobu kvalitních přívlastkových vín se zachováním jejich tradičního buketu a chuti. Vinařství se nachází na jižní Moravě, v obci Rakvice, která má dlouholetou vinohradnickou tradici. Historie vinařství sahá do roku 1886, kdy se v Rakvicích usadil praděd nynějšího majitele vinařství. Révu začal pěstovat především v trati Krefty, která je výjimečná svou odolností vůči jarním a zimním mrazům. Svahovité vinice, půdní složení a především klimatické podmínky nejen v této trati, ale i v tratích Kozí horky a Trkmansko umožňují reduktivním řezem a odbornou prací získání velmi dobré cukernatosti a aroma jako základ pro výrobu kvalitního vína. V současné době vinařství obhospodařuje 18 hektarů vinic, z nichž je část v ekologickém režimu. Hrozny pro výrobu vína jsou sbírány výhradně ručně a je prováděn selektivní výběr těch nejkvalitnějších hroznů. V roce 2006 přešlo vinařství na výrobu vín metodou řízeného kvašení vína. Mezi nejvíce pěstované bílé odrůdy patří: Sauvignon, Chardonnay, Tramín červený, Rulandské šedé, Pálava, Hibernal, Malverina nebo Ryzlink rýnský. Z červených odrůd to jsou: Rulandské modré, Frankovka, Dornfelder, Cabernet Moravia či Modrý Portugal.