Rulandské modré, Res Publica, Pozdní sběr, 2013, Vinařství Košut, 0.75 l

Rulandské modré, Res Publica, Pozdní sběr, 2013, Vinařství Košut, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10941
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Res Publica
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2013
Šarže 15/13
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Vinařství Košut. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno nádherné sametové barvy typicky rulandové s cihlovými okraji. Květnatá vůně připomínající sušené švestky nebo mletou papriku doplněnou vůní přezrálých třešní. V chuti je víno velmi jemné, ale plné, s velmi jemnou a čistou tříslovinkou, která je doplněná o podtóny lesních černých plodů.

Doporučujeme podávat k roštěnkám nebo zvěřinovým specialitám.

Obec: Prušánky
Trať: Úlehle

Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,5 g/l
Kyseliny: 5,9 g/l

Doporučená teplota podávání: 14 - 16 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Prušánky
Trať: Úlehle
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny5,9 g/l
Zbytkový cukr0,5 g/l
Vinařství Košut

Vinařství Košut je rodinné vinařství. Najdeme ho v Prušánkách na Moravě. Moravská Nová Ves je místem kde víno vyrábí. Kořeny vinařství rodiny Košutových sahají až do roku 1862. V roce 1992 navázali a v roce 1995 zakládají bratři Luděk a Jaroslav Košutovi firmu. S produkcí lahvových vín a prodejem začali v roce 2002. Zabývají se výrobou přívlastkových a jakostních vín z vlastních vinic. Rozloha jejich vinic je 15 ha. Roční produkce je 95 000 l. Používají moderní technologie. Pěstují odrůdy bílých vín: Aurelius, Chardonnay, Muškát moravský, Muškát Ottonel, Muller Thurgau, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Savignon, Sylvanské zelené, Tramín červený a Veltlínské zelené. Orůdy červených vín: André, Cabernet Moravia, Cabernet Savignon, Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe.