Rulandské modré, Pozdní sběr, 2014, Château Valtice, 0.75 l

Rulandské modré, Pozdní sběr, 2014, Château Valtice, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 10655
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Růžové
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2014
Šarže 715/14
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Valtice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno s nádhernou meruňkovou barvou. Vůně je ovocná, s jemnými tóny jahodovo-malinové marmelády. Chuť je vyvážená, šťavnatá s hravou kyselinkou.

Doporučujeme podávat ke grilované drůbeži, rybám a zelenině.

Obec: Novosedly
Trať: U božích muk

Alkohol: 10,5 % obj.
Zbytkový cukr: 9,7 g/l
Kyseliny: 7,2 g/l
Bezcukernatý extrakt: 22,1 g/l

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Novosedly
Trať: U božích muk
Alkohol10,5 % obj
Kyseliny7,2 g/l
Zbytkový cukr9,7 g/l
Bezcukernatý extrakt22,1 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.