Rulandské modré, Osm století, Výběr z hroznů, 2011, Patria Kobylí, 0.75 l

-16 %
Náš tip
Rulandské modré, Osm století, Výběr z hroznů, 2011, Patria Kobylí, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12496
Oblast Morava
Podoblast Velkopavlovická
Výrobce Patria Kobylí
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Osm století
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2011
Šarže 70-11
Uzávěr Korkový uzávěr
286 Kč
239 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem > 12 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Barva vína je temně granátová. Ve vůni vás upoutají výrazné ovocné tóny drobných červených plodů. Chuť je elegantní, měkce sametová s velmi jemnou kyselinou a příjemnou tříslovinou. Víno zrálo v dubovém sudu.

Hrozny byly sbírány ve viniční trati Sovinky. 21. října 2011 v cukernatosti 24 °NM. Tato viniční trať se rozléhá na jihojihozápadním svahu s průměrnou nadmořskou výškou 293 m n. m. Půda je zde sprašová hnědozem, vedení vinice je střední, spon 2 x 1 m. Rulandské modré zde bylo vysazeno v roce 1998.

Doporučujeme podávat k pečeným červeným masům nebo jemným úpravám zvěřiny.

Ocenění:

  • Vinařské Litoměřice 2016 - zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2015 - stříbrná medaile

Obec: Kobylí
Trať: Sovinky

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 4,0 g/l
Kyseliny: 4,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 29,6 g/l

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Osm století - Tato kolekce odráží osm století tradice pěstování révy vinné na slunných kobylských stráních a připomíná příběh vína z Kobylí, které prošlo během svého vývoje zajímavou historií. Charakter těchto pečlivě vybraných vín je odrůdově typický a vůně i chuť přímo vybízí ke snoubení s pokrmy lokální kuchyně. Vína vybraná pro Kolekci Osm Století, hrdě nesou nejen podpis historie psané generacemi vinařů po staletí, ale také emblém jedné z unikátních viničních tratí kobyliského katastru - tratě Lumperky. Tratě symbolizující dokonale vyzrálé hrozny nejlepší kvality, což je jedním z předpokladů k zařazení vín do této nové kolekce

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Kobylí
Trať: Sovinky
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny4,6 g/l
Zbytkový cukr4 g/l
Bezcukernatý extrakt29,6 g/l
Patria Kobylí

Patria Kobylí a.s. je společnost, která vyrábí ročně přes 1,3 milionů lahví, patří mezi vinařství, které zaujímají významné místo na trhu. Vinice o rozloze 156 hektarů se rozkládají ve velkopavlovické oblasti. Vinice podléhají programu integrované produkce, což je program, kdy se vinice musí ošetřovat ekologicky, šetrně vůči životnímu prostředí. Tento způsob se uplatňuje také při výrobě ve sklepích, kde se snoubí staré vinařské tradice s moderní technologií. Pod chráněnou značkou "Vína z Kobylí" vyrábí společnost vína jakostní révová, vína s přívlastkem, vína bariková, ročníková vína i archivní vína. Později se k vínům připojil i Patria sekt. O kvalitě vín z Kobylí hovoří i četná ocenění na soutěžích a výstavách. S víny z Kobylí , se můžete setkat i v Salónu vín ve Valticích. Ochutnejte a prožijte hezké chvíle s víny z Kobylí.