Rulandské modré, Duel Akát, Výběr z hroznů, 2017, Znovín Znojmo

Rulandské modré, Duel Akát, Výběr z hroznů, 2017, Znovín Znojmo
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14588
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Duel
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 7413
Uzávěr Korkový uzávěr
255 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
pozítří
Osobně v Praze:
pozítří po 17:30
Přepravní společností:
úterý 7.4
Podrobnosti

Seznamte se s atraktivním Rulandským modrým ve vysokém přívlastku, jež bylo vyrobeno tradičním způsobem nazráváním ve velkém akátovém nevypáleném sudu o objemu 5000 litrů. Víno vyzrálo do krásy a ušlechtilosti. Po přivonění objevíte příjemnou vůni po třešních, višních nebo ostružinách. V ústech je víno noblesní, sametově hladké, s harmonickou tříslovinou a líbivou příchutí po vyzrálém lesním ovoci.

Doporučujeme podávat  například k hovězímu masu nebo zvěřině.

Ocenění:

  • Texas IWC 2019 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6-8 let od lahvování.

 

Řada DUEL

Vybraná šarže přívlastkově vyzrálé Frankovky byla z nerezové nádoby o objemu 10.000 litů rozčerpána jako mladé víno do dvou velkých dřevěných nevypálených, tedy nebarikových sudů. Víno pak osm měsíců nazrávalo v 5.000 litrovém akátovém a 5.000 litrovém dubovém sudu. Rozdílné sudy, ve kterých Frankovka pomalu nazrávala, pak vtiskly každé Frankovce trochu jiný, jedinečný charakter. Ochutnejte a porovnejte… Na etiketě je použito dílo malíře Jiřího Slívy s názvem „DUEL“ ze sbírky obrazů Znovínu Znojmo v Louckém klášteře ve Znojmě.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Stošíkovice na Louce
Trať: U tří dubů
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,3 g/l
Zbytkový cukr1,1 g/l
Bezcukernatý extrakt29,6 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.