Rulandské modré, Duel Akát, Výběr z hroznů, 2017, Znovín Znojmo

Rulandské modré, Duel Akát, Výběr z hroznů, 2017, Znovín Znojmo
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14588
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Výrobce Znovín Znojmo
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Duel
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 7413
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Znovín Znojmo. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Seznamte se s atraktivním Rulandským modrým ve vysokém přívlastku, jež bylo vyrobeno tradičním způsobem nazráváním ve velkém akátovém nevypáleném sudu o objemu 5000 litrů. Víno vyzrálo do krásy a ušlechtilosti. Po přivonění objevíte příjemnou vůni po třešních, višních nebo ostružinách. V ústech je víno noblesní, sametově hladké, s harmonickou tříslovinou a líbivou příchutí po vyzrálém lesním ovoci.

Doporučujeme podávat  například k hovězímu masu nebo zvěřině.

Ocenění:

  • Texas IWC 2019 - bronzová medaile

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6-8 let od lahvování.

 

Řada DUEL

Vybraná šarže přívlastkově vyzrálé Frankovky byla z nerezové nádoby o objemu 10.000 litů rozčerpána jako mladé víno do dvou velkých dřevěných nevypálených, tedy nebarikových sudů. Víno pak osm měsíců nazrávalo v 5.000 litrovém akátovém a 5.000 litrovém dubovém sudu. Rozdílné sudy, ve kterých Frankovka pomalu nazrávala, pak vtiskly každé Frankovce trochu jiný, jedinečný charakter. Ochutnejte a porovnejte… Na etiketě je použito dílo malíře Jiřího Slívy s názvem „DUEL“ ze sbírky obrazů Znovínu Znojmo v Louckém klášteře ve Znojmě.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Stošíkovice na Louce
Trať: U tří dubů
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny5,3 g/l
Zbytkový cukr1,1 g/l
Bezcukernatý extrakt29,6 g/l
Znovín Znojmo

Znovín Znojmo, a.s. se sídlem v Šatově je vinařství, které při výrobě vína snoubí tradici s novými technologiemi. Svou velikostí se řadí mezi střední vinařství. Denně prodá 17 tisíc lahví a z celkového množství vína, které se prodá v České republice patří Znovínu Znojmo 3,5 procenta. Společnost Znovín Znojmo se řídí heslem nezklamat zákazníka, nabízí široký sortiment vín a daří se jí udržovat stabilní kvalitu vín. Vinařství dává důraz na terroir, uvědomuje si v jak dokonalém prostředí se nacházejí jejich vinice, odkud pocházejí hrozny a vína z nich jsou unikátní a elegantní. Neexistuje téměř žádná významná výstava vín, kde by vína ze Znovína Znojmo nebodovala. Vinařství může být hrdé na své výsledky, ale přijímá je s pokorou a ví, že je stále co zlepšovat.