Rulandské bílé, Výběr z hroznů, 2018, Rajhradské klášterní, 0.75 l

Akce
Rulandské bílé, Výběr z hroznů, 2018, Rajhradské klášterní, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14929
Oblast Morava
Podoblast Znojemská
Kategorie Výběr z hroznů
Kolekce Exclusive
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 1220/18
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Rajhradské klášterní. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno světle zlaté barvy se ve vůni rozvíjí pylovými tóny , které přecházejí do elegantní kořenité chuti s hrozinkovým závěrem.

Doporučujeme podávat k sýrům s ušlechtilou plísní a sladkovodním rybám.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Pravlov
Trať: V Dlouhých
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr11,4 g/l
Bezcukernatý extrakt24,5 g/l
Rajhradské klášterní

Vinařství Rajhradské klášterní vinné sklepy najdeme v Rajhradě na Moravě, ve znojemské podoblasti. Firma navazuje na staleté tradice rajhradského benediktinského kláštera a produkci vín. Klášter byl založen již v roce 1048. Jeden z vinných sklepů, který byl vybudovaný v letech 1690 až 1692, slouží pro výrobu vín dodnes. V dnešní podobě bylo vinařství založeno v roce 2008. Vinařství vede Jiří Ruibar. Rajhradské klášterní vyrábí jakostní a přívlastková vína. Rozloha vinic je okolo 18,5 ha. Nakupují ale i hrozny od smluvních dodavatelů z blízkého okolí (v katastru Rajhradu a Dolních Kounic). Na výrobu bílých vín pěstují odrůdy: Chardonnay, Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Kerner, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské červené rané a Sauvignon. Na výrobu červených vín pěstují odrůdy: Frankovka, Modrý Portugal, Rulandské modré, Neronet, Svatovavřinecké a Zweigeltrebe. Ve znaku vinařství i ve znaku města Rajhradu je klíč. První legenda praví, že je to klíč od nebeské brány. Druhá legenda, že je to symbol horenského práva.