Rulandské bílé, Terroir Collection, Louka - Dolní hora, Pozdní sběr, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Náš tip
Rulandské bílé, Terroir Collection, Louka - Dolní hora, Pozdní sběr, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12971
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 5249
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zámecké vinařství Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno krásně zlaté barvy. Ve vůni je jemně květinové, s tóny broskví. V chuti pak plné a šťavnaté, s harmonickou kyselinkou a příjemnou, jemně minerální dochutí.

Prudký jihozápadní svah. Vinice v trati Dolní hora, v obci Louka se vyznačují nezaměnitelným charakterem půdy a celkovým vlivem Bílých Karpat. Tato obec se nachází na úpatí Bílých Karpat za řekou Moravou a je považována za okrajovou oblast pěstování révy. Půda nacházející se ve vinici je černozem černická pelická, to je černozem, jež vznikla na karpatském flyši s jílovito-slínovitým podložím, to jsou velmi těžké půdy s dobrou vododržností i v suchých létech. Tato velmi zajímavá poloha, v kombinaci s vlivem klimatu Bílých Karpat, dává vínům nezaměnitelný minerální charakter.

Doporučujeme podávat s uzenou rybou a masem, s pernatou zvěří, paštikami nebo tvrdými kozími sýry.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k delší archivaci.

 

Terroir Moravia Collection

Nová kolekce jedinečných vín, díky které poznáte, jak se klimatické a půdní podmínky různých tratí na Moravě promítnou do výsledné chuti vína. Nabízí jedinečnou možnost horizontálního i vertikálního srovnání odrůd, ročníků a tratí.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Louka
Trať: Dolní hora
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny4,2 g/l
Zbytkový cukr4,2 g/l
Bezcukernatý extrakt21,9 g/l