Rulandské bílé, Terroir Collection, Louka - Dolní hora, Pozdní sběr, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Náš tip
Rulandské bílé, Terroir Collection, Louka - Dolní hora, Pozdní sběr, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12971
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 5249
Uzávěr Korkový uzávěr
255 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno krásně zlaté barvy. Ve vůni je jemně květinové, s tóny broskví. V chuti pak plné a šťavnaté, s harmonickou kyselinkou a příjemnou, jemně minerální dochutí.

Prudký jihozápadní svah. Vinice v trati Dolní hora, v obci Louka se vyznačují nezaměnitelným charakterem půdy a celkovým vlivem Bílých Karpat. Tato obec se nachází na úpatí Bílých Karpat za řekou Moravou a je považována za okrajovou oblast pěstování révy. Půda nacházející se ve vinici je černozem černická pelická, to je černozem, jež vznikla na karpatském flyši s jílovito-slínovitým podložím, to jsou velmi těžké půdy s dobrou vododržností i v suchých létech. Tato velmi zajímavá poloha, v kombinaci s vlivem klimatu Bílých Karpat, dává vínům nezaměnitelný minerální charakter.

Doporučujeme podávat s uzenou rybou a masem, s pernatou zvěří, paštikami nebo tvrdými kozími sýry.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k delší archivaci.

 

Terroir Moravia Collection

Nová kolekce jedinečných vín, díky které poznáte, jak se klimatické a půdní podmínky různých tratí na Moravě promítnou do výsledné chuti vína. Nabízí jedinečnou možnost horizontálního i vertikálního srovnání odrůd, ročníků a tratí.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Louka
Trať: Dolní hora
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny4,2 g/l
Zbytkový cukr4,2 g/l
Bezcukernatý extrakt21,9 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.