Rulandské bílé, Terroir Collection, Dolní Dunajovice - Zimní vrch, Pozdní sběr, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Náš tip
Rulandské bílé, Terroir Collection, Dolní Dunajovice - Zimní vrch, Pozdní sběr, 2015, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 12972
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Terroir Collection
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Šarže 5218
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zámecké vinařství Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno s kořenitým projevem, který je podpořen sladkou vůní zralého žlutého ovoce. V chuti je krásně dlouhé a kousavé, s živou kyselinkou a příjemně minerální dochutí.

Vinice se nachází ve vrchních partiích Zimního vrchu s výhledem na úžasné panorama celé Pálavy. Tato poměrně vzdušná poloha dává vínům nezaměnitelnou aromatiku. Půda tvořící svrchní část vinice je mělká černozem s vyšším obsahem humusu. Pod touto nepříliš silnou vrstvou se nachází hluboké spraše s vyšším podílem jílovitých a slínovitých částic. Toto podloží má vysoký obsah aktivního vápna, které zásadním způsobem ovlivňuje charakter hroznů a dává možnost vzniku výrazně minerálních a kořenitých vín s širokou a vrstevnatou strukturou.

Doporučujeme podávat s uzenou rybou a masem, s pernatou zvěří, paštikami nebo tvrdými kozími sýry.

 

Ocenění:

  • Prague Wine Trophy 2017 - Prague Gold
  • Oenoforum 2017 - zlatá medaile
  • Národní soutěž vín 2017 - zlatá medaile
  • Král vín ČR 2017 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k delší archivaci.

 

Terroir Moravia Collection

Nová kolekce jedinečných vín, díky které poznáte, jak se klimatické a půdní podmínky různých tratí na Moravě promítnou do výsledné chuti vína. Nabízí jedinečnou možnost horizontálního i vertikálního srovnání odrůd, ročníků a tratí.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Zimní vrch
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny5,7 g/l
Zbytkový cukr7,1 g/l
Bezcukernatý extrakt21,8 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.