Rulandské bílé, Pozdní sběr, 2017, Château Valtice, 0.75 l

-7 %
Nové
Rulandské bílé, Pozdní sběr, 2017, Château Valtice, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14980
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Château Valtice
Kategorie Pozdní sběr
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže 17041
Uzávěr Korkový uzávěr
220 Kč
205 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 4 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Vůně vína je velmi jemná, s tóny hrušek, meruněk a s nádechem chlebovinky. Chuť je plná, harmonická, v závěru s jemnými grepovými tóny.

Doporučujeme podávat ke všem úpravám krůtího masa a k sýrům.

Ocenění:

  • Valtické vinné trhy 2019 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 3 - 4 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Dunajovice
Trať: Pod Slunným vrchem
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny5,9 g/l
Zbytkový cukr1,3 g/l
Bezcukernatý extrakt18 g/l
Château Valtice

Château Valtice patří mezi nejvýznamnější tradiční výrobce vín. Současně je největším pěstitelem révy vinné. Vinice mají vynikající polohu, táhnou se podél rakouské hranice od Valtic přes Mikulov, Dolní Dunajovice až k Drnholci. Vinařství ve Valticích začalo provozovat několik šlechtických rodů, od čtrnáctého století se vinice staly majetkem známého rodu Lichtenštejnů. Lichtenštejni rozšířili vinice a svoje vinařství postavili po vzoru francouzského vinařského dominia typu "Chateau". Byly postaveny dva unikátní sklepy, v roce 1430 Zámecký sklep, kde může být uloženo až 700tisíc litrů vína , později v roce 1640 byl vybudován Velký křížový sklep s kapacitou více než 1 milion litrů vína. Akciová společnost Vinné sklepy Valtice vyrobí ročně více než 4 miliony lahví vína, soustřeďuje se především na výrobu přívlastkových vín, známých pod značkou Château Valtice. Vína vyrobená ve společnosti Vinné sklepy Valtice a.s. reprezentují moravské vinařství a získávají nejvyšší ocenění u nás i ve světě .Oblíbené odrůdy jako je Cabernet Sauvignon, Chardonnay, Rulandské a Sauvignon jsou vyráběny v moderních technologických halách včetně řízeného chlazeného kvašení v nerezových cisternách, ale zároveň dozrávají i v historických sklepích, kde se víno připravuje na chvíli, kdy je stáčeno do lahví a dopraveno k zákazníkům aby přinášelo radost a potěšení.