Rulandské bílé, Mucha, Pozdní sběr, 2012, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

Rulandské bílé, Mucha, Pozdní sběr, 2012, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9279
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Mucha
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 2112
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Zámecké vinařství Bzenec. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Víno zlatavé barvy krásně stéká po stěnách sklenky. Vůně jemná a elegantní. Tóny marcipánu a pomeranče se nesměle prolínají s vůní medu. Chuť je ovšem již zcela v režii citrusových plodů (pomeranč, limetka) a minerality, jenž se prosazuje svojí slaností i v dochuti. Vaše chuťové pohárky určitě ocení, rovnováhu mezi kyselinkou a zbytkovým cukrem, která zanechává příjemný závěr.

Ocenění:

  • Valtické vinné trhy 2014 - bronzová medaile

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 9,5 g/l
Kyseliny: 6,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 23,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Kolekce Mucha

Tato kolekce vín je důstojným partnerem maleb Alfonse Muchy. Vína jsou pečlivě vybírána, aby svým výrazem a kvalitou podpořila jedinečnost děl, která mistr Mucha během svého života stvořil. Vína charakterizuje odrůdová typičnost a rovnováha. Harmonie, elegance a vysoká kvalita jsou společní jmenovatelé těchto vín s uměleckými díly. Zapojíme Vaše smysly, abyste mohli najít krásu a potěšení pro Vaše oči i ústa.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr9,5 g/l
Bezcukernatý extrakt23,8 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.