Rulandské bílé, Mucha, Pozdní sběr, 2012, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l

-12 %
Rulandské bílé, Mucha, Pozdní sběr, 2012, Zámecké vinařství Bzenec, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 9279
Oblast Morava
Podoblast Slovácká
Kategorie Pozdní sběr
Kolekce Mucha
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2012
Šarže 2112
250 Kč
219 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 5 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Víno zlatavé barvy krásně stéká po stěnách sklenky. Vůně jemná a elegantní. Tóny marcipánu a pomeranče se nesměle prolínají s vůní medu. Chuť je ovšem již zcela v režii citrusových plodů (pomeranč, limetka) a minerality, jenž se prosazuje svojí slaností i v dochuti. Vaše chuťové pohárky určitě ocení, rovnováhu mezi kyselinkou a zbytkovým cukrem, která zanechává příjemný závěr.

Ocenění:

  • Valtické vinné trhy 2014 - bronzová medaile

Alkohol: 13,0 % obj.
Zbytkový cukr: 9,5 g/l
Kyseliny: 6,6 g/l
Bezcukernatý extrakt: 23,8 g/l

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Kolekce Mucha

Tato kolekce vín je důstojným partnerem maleb Alfonse Muchy. Vína jsou pečlivě vybírána, aby svým výrazem a kvalitou podpořila jedinečnost děl, která mistr Mucha během svého života stvořil. Vína charakterizuje odrůdová typičnost a rovnováha. Harmonie, elegance a vysoká kvalita jsou společní jmenovatelé těchto vín s uměleckými díly. Zapojíme Vaše smysly, abyste mohli najít krásu a potěšení pro Vaše oči i ústa.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,0 % obj
Kyseliny6,6 g/l
Zbytkový cukr9,5 g/l
Bezcukernatý extrakt23,8 g/l
Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec je vinařstvím s dlouhou tradicí. Vinařský podnik můžeme najít v krásném romantickém prostředí zámečku v pseudogotickém slohu, který zde po staletí představuje slávu zámeckého vinařství ve významné moravské podoblasti Slovácké, která je součástí Dolnomoravského úvalu, v němž se soustřeďuje převážná část vinařské produkce v jedné z nejteplejší části jižní Moravy. V současné době je společnost součástí uskupení vinařských firem, mezi které patří významná vinařství moravského regionu: Vinařství Mikrosvín Mikulov, Vinařství Mikulčice či Diana Moravia. Díky otevřenému přístupu k moderním technologiím a novým trendům se Zámeckému vinařství Bzenec jako jedinému vinařství v ČR podařilo v roce 2007 získat titul Premio Speciale na soutěži VINITALY. V následujících třech letech se toto významné světové ocenění podařilo získat ještě dvakrát. Výrazné úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí získává vinařství také na AWC Vienna, Monde Selection Brusel, Decanter World Wine Awards a International Wine Challenge v Londýně, Le mondial du Rosé ve Francii či Concours Mondial de Bruxelles.