Rosé Prince Jacob, Pozdní sběr, 2018, Chateau Mělník, 0.75 l

Rosé Prince Jacob, Pozdní sběr, 2018, Chateau Mělník, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15761
Oblast Čechy
Podoblast Mělnická
Výrobce Chateau Mělník
Odruda Cuvée
Kategorie Pozdní sběr
Barva Růžové
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže CRJ/18
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Chateau Mělník. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Atraktivní cuvée odrůd Svatovavřinecké a Dornfelder. Vůně přezrálých borůvek a černých třešní. Mohutná chuť, plná sladkých tříslovin a tónů přezrálých hroznů. Název Prince Jacob odkazuje na syna hraběte Lobkowicz.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Dolní Beřkovice, Mělník
Trať: Josefka, Klamovka
Alkohol12,0 % obj
Kyseliny5,9 g/l
Zbytkový cukr2 g/l
Chateau Mělník

Chateau Mělník Jiřího Lobkowicze navazuje na staletou tradici pěstování vína na Mělníku rodinou Lobkowicz. Ta sahá až do roku 1753, kdy se hraběnka Ludmila Černínová provdala za knížete Lobkowicze a věnem dostale 4 mělnické vinice. Poté se vinařství rodina věnovala až do roku 1948, kdyby zámek i s vinicemi zestátněn. Do majetku rodiny se vrátil až restitucí v roce 1992, kdy následně Otakar Lobkowicz přepsal veškerý majetek na svého syna Jiřího Lobkowicze, který na zámku žije dodnes. V roce 2009 obnovil výrobu vín v zámku a v současnosti produkuje ročně kolem 40 tisíc lahví převážně známkových vín ročně v čele se legendární Ludmilou.