Rkatsiteli, Alazanis Valley, 2019, Grusignac, 0,75 l

Rkatsiteli, Alazanis Valley, 2019, Grusignac, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16318
Země Gruzie
Výrobce Grusignac
Odruda Rkatsiteli
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Grusignac. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Alazanis Valley patří k nejznámnějším a nejoblíbenějším druhům gruzínského vína. Hrozny ze kterých se vyrábí rostou v údolí řeky Alazanis na jižních svazích Kavkazských hor. Odtud také název Alazanis Valley - Alazánské údolí.

Barva je lehká a slámová a vůně by se dala přirovnat k ovocné vůni jablek s lehkým tónem skořice. Vysoká hladina přírodního zbytkového cukru pěkně ladí s jemnou kyselinkou, což tomuto vínu dodává perfektní chuťovou strukturu. Na etiketě najdete malbu gruzínského malíře Davida Popiashviliho.

Doporučujeme podávat k ostřejším jídlům jako je například curry.

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 8 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,5 % obj
Kyseliny6,3 g/l
Zbytkový cukr29,6 g/l
Grusignac

Grusignac je jedním z vinařství združených pod korporací JSC Kindzmarauli jehož historie sahá až do roku 1533, kdy bylo založeno carem Levanem. Tím patří mezi nejstarší vinařství nejen v Gruzii, ale i na světě. Nachází se v nejznámější vinařské oblasti Gruzie - Kachetii. Vinná réva je zde pěstována na jižních svazích Kavkazu při hranicích s Ruskem. Grusignac nabízí širokou nabídku vín, která je vhodné mít po ruce pokaždé, když dostanete chuť na sklenici vína. Díky ideálním podmínkám pro pěstování vína, které v Gruzii panují, máte možnost ochutnat kvalitní vína za velmi příjemnou cenu.