Rkatsiteli, Alazanis Valley, 2018, Grusignac, 0,75 l

Rkatsiteli, Alazanis Valley, 2018, Grusignac, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15290
Země Gruzie
Výrobce Grusignac
Odruda Rkatsiteli
Barva Bílé
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché víno
Ročník 2015
Uzávěr Korkový uzávěr
210 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 11.10
Osobně v Praze:
úterý 11.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 12.10
Podrobnosti

Alazanis Valley patří k nejznámnějším a nejoblíbenějším druhům gruzínského vína. Hrozny ze kterých se vyrábí rostou v údolí řeky Alazanis na jižních svazích Kavkazských hor. Odtud také název Alazanis Valley - Alazánské údolí.

Barva je lehká a slámová a vůně by se dala přirovnat k ovocné vůni jablek s lehkým tónem skořice. Vysoká hladina přírodního zbytkového cukru pěkně ladí s jemnou kyselinkou, což tomuto vínu dodává perfektní chuťovou strukturu. Na etiketě najdete malbu gruzínského malíře Davida Popiashviliho.

Doporučujeme podávat k ostřejším jídlům jako je například curry.

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 11 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 5 - 8 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny5,1 g/l
Zbytkový cukr39,1 g/l
Grusignac

Grusignac je jedním z vinařství združených pod korporací JSC Kindzmarauli jehož historie sahá až do roku 1533, kdy bylo založeno carem Levanem. Tím patří mezi nejstarší vinařství nejen v Gruzii, ale i na světě. Nachází se v nejznámější vinařské oblasti Gruzie - Kachetii. Vinná réva je zde pěstována na jižních svazích Kavkazu při hranicích s Ruskem. Grusignac nabízí širokou nabídku vín, která je vhodné mít po ruce pokaždé, když dostanete chuť na sklenici vína. Díky ideálním podmínkám pro pěstování vína, které v Gruzii panují, máte možnost ochutnat kvalitní vína za velmi příjemnou cenu.