Riesling, VOC, 2017, Vinařství Sonberk, 0.75 l

Riesling, VOC, 2017, Vinařství Sonberk, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15808
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Sonberk
Odruda Riesling
Kategorie VOC
Kolekce Velký Sonberk
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2017
CNM 21,8
Šarže 1117
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Sonberk. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Víno sytější slámově žluté barvy se zlatými odlesky, ve vůni nádherně ovocné, převažující zralé broskve a sušený ananas doprovázejí tóny lipového květu. V chuti šťavnaté meruňky, pevná a strukturní kyselina, jemná mineralita a dlouhé šťavnatá dochuť.  Pro Sonberk typický Riesling s velikým potenciálem zrání, chutná už dnes ale na vrcholu bude za 3 - 5 let.

Ondřej Ruml, zpěvák:

"Přiznám se, že nemám rád popisování konkrétních vůní vína a jeho chutě. To je jako popisovat obraz a jeho barvy, nebo jako vysvětlovat hudbu. Ani jedno dost dobře nejde. Obojí záleží na momentu rozpoložení, na náladě, na pocitu toho, kdo vnímá. Já měl při nalévání do sklenky pocit, že vychází Slunce nad Mikulovem. Už to ve mně vzbudilo jistá očekávání, která se ještě umocnila, když jsem do sklenky zabořil nos. A když jsem se konečně napil, uhranula mě plná vyvážená chuť. Nic navíc, ani nervní kyselinka ani vtíravá sladkolinka. Tohle víno se na nic nehraje, stejně jako dobrá hudba nebo obraz. Zaujalo mě na první pohled, počuch, pochutnání."

 

Ocenění

  • Národní Salon Vín 2020 - stříbrná medaile
  • Decanter World Wine Competition 2019 - zlatá medaile
  • Prague Wine Trophy 2018 - Premium Gold
  • Prague Wine Trophy 2019 - Premium gold
  • Texas International Wine Awards - stříbrná medaile
  • Co chutná Mladým 2019 - zlatá medaile
  • Decanter World Wine Competition 2020 - zlatá medaile (95 bodů)

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Tohoto vína bylo vyrobenou pouze 24 460 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Popice
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny8,1 g/l
Zbytkový cukr4,6 g/l
Sonberk

Sonberk je moderní vinařství, které najdeme v Popicích na Moravě. Vinařství Sonberk bylo založené v roce 2003. V květnu 2008 byla zkolaudována moderní budova vinařství. Byla postavená uprostřed vinohradu na úpatí vrchu Slunečná dle návrhu architekta Josefa Pleskota. Sprašová vinice Sonberk byla založená již ve 13. století. Obhospodařují 40 ha vlastních vinic. Všechny vinice jsou součástí viniční tratě Sonberk. Ve vinicích zavedli koncept biodiverzity, kdy mezi vinné keře vysadili jiné rostliny, které podporují přirozenou rovnováhu. Dále součástí ekosystému je biosad s včelími úly. Pěstují zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Tramín a Sauvignon, způsobem šetrným k životnímu prostředí. Zabývají se výrobou přívlastkových vín. Jejich roční produkce je okolo 150 000 lahví. Víno ze Sonberku bylo podáváno již na dvůr Marie Terezie. Získávají řadu ocenění jak u nás , tak i na světových výstavách.