Riesling, Smaragd Terrassen, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l

-10 %
Riesling, Smaragd Terrassen, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15783
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Riesling
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Smaragd
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Šroubový uzávěr
425 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Barva jasně svěže zelenožlutá. Ve vůni zaujme aroma zralého ovoce, bílé broskve, meruněk a papáji. Chuť je také velmi ovocná, dobře vyvážená a v dlouhém závěru uhlazená. Skvělý Smaragd s typickou povahou Wachau.

Dokole doprovází ryby, hovězí i vepřové pečeně.

Ocenění:

  • Falstaff 2020 - 92/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 4-6 let.

 

Smaragd

Nádherná smaragdová ještěrka, která se sluní na wachauských prastarých kamenných půdách, se stala patronkou této kategorie: suché, husté, komplexní víno s typickou wachauskou finesou, obsahující minimálně 12,5 % alkoholu, má velký potenciál. Vyspělý Smaragd se velmi dobře snáší s komplexními pokrmy - víno pro velký požitek.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Terrassen
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny7,1 g/l
Zbytkový cukr2,2 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.