Riesling, Smaragd Achleiten, 2019, Domäne Wachau, 3 l + dárková bedna

-10 %
Riesling, Smaragd Achleiten, 2019, Domäne Wachau, 3 l + dárková bedna
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15966
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Riesling
Kolekce Smaragd
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
3 500 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 2 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Původní cena 3 900 Kč

Luxusní 3 litrová lahev špičkového vína Riesling Smaragd Achleiten z vinařství Dömaine Wachau v originální dřevěné bedně.

Tento Riesling pochází z jedné z nejvyjímečnějších vinic ve Wachau. Bohatá vůně s tóny ananasu, kdoule, meruněk a čerstvých květin. Odrůdově typická, dobře vyvážená vůně s říznou kyselinou a tóny koření a exotického ovoce v závěru . Víno má potenciál ke zrání i přes 10 let.

Tento dárek můžete i s vlastním vzkazem poslat přímo k obdarovanému, aniž byste vyšli z domu. Stačí vzak napsat do poznámky v objednávce.

Doporučujeme podávat ke speciálním příležitostem. Hodí se k rybám, pečenému masu a křepelkám.

Ocenění:

  • A la Carte - 96/100 b
  • Falstaff - 94/100 b
  • 100% BLIND - 93/100 b
  • Decanter - 92/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 8-12 let.

 

Smaragd

Nádherná smaragdová ještěrka, která se sluní na wachauských prastarých kamenných půdách, se stala patronkou této kategorie: suché, husté, komplexní víno s typickou wachauskou finesou, obsahující minimálně 12,5 % alkoholu, má velký potenciál. Vyspělý Smaragd se velmi dobře snáší s komplexními pokrmy - víno pro velký požitek.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Achleiten
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr1,7 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.