Riesling, Smaragd Achleiten, 2019, Domäne Wachau, 3 l + dárková bedna

-15 %
Akce
Riesling, Smaragd Achleiten, 2019, Domäne Wachau, 3 l + dárková bedna
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15966
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Riesling
Kolekce Smaragd
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Korkový uzávěr
3 900 Kč
3 300 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 3 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Původní cena 3 900 Kč

Luxusní 3 litrová lahev špičkového vína Riesling Smaragd Achleiten z vinařství Dömaine Wachau v originální dřevěné bedně.

Tento Riesling pochází z jedné z nejvyjímečnějších vinic ve Wachau. Bohatá vůně s tóny ananasu, kdoule, meruněk a čerstvých květin. Odrůdově typická, dobře vyvážená vůně s říznou kyselinou a tóny koření a exotického ovoce v závěru . Víno má potenciál ke zrání i přes 10 let.

Tento dárek můžete i s vlastním vzkazem poslat přímo k obdarovanému, aniž byste vyšli z domu. Stačí vzak napsat do poznámky v objednávce.

Doporučujeme podávat ke speciálním příležitostem. Hodí se k rybám, pečenému masu a křepelkám.

Ocenění:

  • A la Carte - 96/100 b
  • Falstaff - 94/100 b
  • 100% BLIND - 93/100 b
  • Decanter - 92/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 8-12 let.

 

Smaragd

Nádherná smaragdová ještěrka, která se sluní na wachauských prastarých kamenných půdách, se stala patronkou této kategorie: suché, husté, komplexní víno s typickou wachauskou finesou, obsahující minimálně 12,5 % alkoholu, má velký potenciál. Vyspělý Smaragd se velmi dobře snáší s komplexními pokrmy - víno pro velký požitek.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Achleiten
Alkohol14,0 % obj
Kyseliny6,5 g/l
Zbytkový cukr1,7 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.