Riesling, Noble rot, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Sonberk, 0.75 l

Riesling, Noble rot, Výběr z hroznů, 2017, Vinařství Sonberk, 0.75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15809
Oblast Morava
Podoblast Mikulovská
Výrobce Sonberk
Odruda Riesling
Kategorie Výběr z hroznů, botritický sběr
Kolekce Velký Sonberk
Barva Bílé
Cukr Polosuché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
CNM 24,4
Šarže 1817
Uzávěr Korkový uzávěr
790 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 1 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Polosuchý botrytický ryzlink, ze čtyř sklizní, 40 % hroznů bylo botrytických. Skvěle pitelný už dnes, s velkým potenciálem v příštích 10 letech. Výrazná kyselina je vyvážená vyšším zbytkovým cukrem, nefalšovaná ryzlinkovost projevená typickou meruňkovostí doplněná projevem botrytidy, v budoucnu očekáváme petrolejové tóny.

Roman Novotný a Bokovka tým:

"V Bokovce máme úzkou selekci těch nejzajímavějších lokálních vín. Opět se do toho výběru dostal i Riesling Noble rot, který se zrodil na úpatí vrchu Slunečná. Je průzračně žlutý s medovými odlesky a vysokou viskozitou. Má intenzivní, živou vůni s tóny kandovaných pomerančů, ananasového kompotu a bílé broskve. Noblesní a intenzivní chuť tohoto Rieslingu napovídá o dlouhověkosti s pozvolným dozráváním k dokonalosti , ale je radost ho pít už teď."

 

Ocenění

  • Decanter World Wine Awards 2020 - Platinová medaile (97 b.)
  • Národní Salon Vín 2020 - zlatá medaile
  • Prague Wine Trophy 2018 - Premium Gold
  • Prague Wine Trophy 2019 - Premium gold
  • FestWine 2020 - zlatá medaile medaile
  • Decanter World Wine Competition 2019 - zlatá medaile
  • Asia Wine Trophy 2019 - zlatá medaile

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Tohoto vína bylo vyrobenou pouze 9 162 lahví.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Popice
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny8,3 g/l
Zbytkový cukr17,8 g/l
Sonberk

Sonberk je moderní vinařství, které najdeme v Popicích na Moravě. Vinařství Sonberk bylo založené v roce 2003. V květnu 2008 byla zkolaudována moderní budova vinařství. Byla postavená uprostřed vinohradu na úpatí vrchu Slunečná dle návrhu architekta Josefa Pleskota. Sprašová vinice Sonberk byla založená již ve 13. století. Obhospodařují 40 ha vlastních vinic. Všechny vinice jsou součástí viniční tratě Sonberk. Ve vinicích zavedli koncept biodiverzity, kdy mezi vinné keře vysadili jiné rostliny, které podporují přirozenou rovnováhu. Dále součástí ekosystému je biosad s včelími úly. Pěstují zejména Ryzlink rýnský, Pálavu, Tramín a Sauvignon, způsobem šetrným k životnímu prostředí. Zabývají se výrobou přívlastkových vín. Jejich roční produkce je okolo 150 000 lahví. Víno ze Sonberku bylo podáváno již na dvůr Marie Terezie. Získávají řadu ocenění jak u nás , tak i na světových výstavách.