Riesling, Federspiel Weissenkirchen, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l

-9 %
Riesling, Federspiel Weissenkirchen, 2019, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15615
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Riesling
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Federspiel
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2019
Uzávěr Šroubový uzávěr
290 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 10 ks
Osobně v Modleticích:
zítra
Osobně v Praze:
zítra po 17:30
Přepravní společností:
pozítří
Podrobnosti

Víno středně slámově žluté barvy se zelenkavými odlesky. Vůně je výrazná se znaky zralých peckovin, jemných citrusů, kdoule s jemnými minerálními tóny. Na patře je víno je dobře struktorované s vyváženým zbytkovým cukrem a kyselinkou. Elegantní příklad Rieslingu z řady Federspiel.

Doporučujeme podávat k lehkým pokrmům z ryb, polévkám, drůbeži, sušené šunce nebo k salátům a zeleninovým pokrmům.Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné ke konzumaci během 3 let od lahvování.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Weissenkirchen
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny8,9 g/l
Zbytkový cukr2,5 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.