Riesling, Federspiel Loibenberg, 2017, Domäne Wachau, 0.75 l

Riesling, Federspiel Loibenberg, 2017, Domäne Wachau, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14244
Země Rakousko
Oblast Wachau
Výrobce Domäne Wachau
Odruda Riesling
Kategorie Qualitätswein
Kolekce Federspiel
Barva Bílé
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Domäne Wachau. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Středně slámově žlutá barva s jemnými zlatými odlesky. Hluboké tóny s vůní broskví a exotického ovoce a hloubka na patře dodávají tomuto vínu lesk a jemnost. Víno s velkým potenciálem.

Doporučujeme podávat na poněkud vyšší teplotě, tj. 10°C. Ideální doplněk k propracovaným jídlům jako jsou mořské plody, ryby, zvěřina, hovězí dušené maso nebo pečené kachny a husy.

Ocenění:

  • Wine Enthusiast 2018 - 92/100 b
  • Falstaff 2018 - 90/100 b

 

Doporučená teplota podávání: 9 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 2-3 let.

 

Federspiel

Vína označená touto kategorií se hodí k mnohým příležitostem : spojují v sobě eleganci a svěžest vín z kategorie Steinfeder a hluboké ovocné tóny kategorie Smaragd. Osvěžující ovocná chuť a elegance je ideální k masovým a rybím pokrmům. Jedná se o klasické rakouské víno, určené pro mnohé příjemné okamžiky.

Zobrazit méněZobrazit více
Vinice: Loibenberg
Alkohol12,5 % obj
Kyseliny7,6 g/l
Zbytkový cukr2,6 g/l
Domäne Wachau

Díky velkému know-how a historii patří toto vinařství mezi nejlepší výrobce bílých vín v nejprestižnější rakouské vianřské oblasti Wachau. Vinařství disponuje terasovitými vinicemi, které jsou ohraničeny kamennou zdí, bez použití betonu a malty. Vínadokonale odráží unikátní terroir zdejších vinic. Hlavní odrůdou je zde Grüner Veltliner, který představuje asi 55 % plochy vinic. Další místní proslulou odrůdou je Rieslink a z modrých pak především Zweigelt .Suchá bílá vína z oblasti Wachau jsou podle svého přírodního obsahu alkoholu spolkem Vinea Wachau dělena do následujících tří kategorií Steinfeder, Federspiel a Smaragd.

Zákazníci k tomuto zboží kupují