Primitivo di Manduria, Imperio LXXIV, DOP, 2018, Feudo Croce, Tinazzi 0,75 l

Náš tip
Primitivo di Manduria, Imperio LXXIV, DOP, 2018, Feudo Croce, Tinazzi 0,75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15461
Země Itálie
Oblast Puglia
Výrobce Tinazzi
Odruda Primitivo
Kategorie DOC
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto zboží již není dostupné. Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Tinazzi. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Nedostupné
Podrobnosti

Luxusní Primitivo, které se pravidelně umisťuje mezi nejlepšími víny světa. Má intenzivní červenou barvu s granátovými odlesky. Ve vůni je cítit zralé červené ovoce, koření a lehký nádech kakaa. Chuť je plná sušeného ovoce a sladce měkkých taninů s lehce toustovým zakončením a dlouhou dochutí. Víno zraje v malých sudech z francouzského dubu po dobu 8-12 měsíců.

Doporučujeme podávat ke grilovaným červeným masům, italským těstovinám, pizze či sýrům.

Ocenění:

  • Luca Maroni - 97/100b
  • Decanter Asia Wine Awards 2019 - 91/100 b
  • Wine & Degustation - 5/5 bodů, vína měsíce prosinec 2020

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 8 - 10 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,5 % obj
Tinazzi

Historie vinařství Tinnazzi začala v roce 1960, kdy ho založil Eugenio Tinnazzi v Cavaion Veronese v blízkosti jezera Lago di Garda. Zpočátku prodávali vína ve svém okolí, nicméně v průběhu několika let rozšířili své působení po celé severní Itálii. Filosofií vinařství je neustálé vyvíjení, rozšiřování a zlepšování tak aby vyhověli mezinárodní a vnitrostátní klientele. Vinice vinařství se nachází ve dvou vinařských oblastech Veneto a Apulie. Vlastní vinařství Cantina Tinazzi a Tenuta Valleselle v oblasti Veneto, dále Feudo di Santa Croce a Cantine San Giorgio v oblasti Apulia. Nabídka vinařství Tinnazzi je pestrá. Vedle tradičních vín z oblasti Veneto, Lago di Garda a Valpolicella vyrábí skvostná vína z dobře známé Apulie.

Zákazníci k tomuto zboží kupují