Pohádkové cuvée rosé, Zemské, 2017, Château Lednice (Annovino), 0.75 l

Pohádkové cuvée rosé, Zemské, 2017, Château Lednice (Annovino), 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 14784
Oblast Morava
Výrobce Château Lednice
Odruda Cuvée
Kategorie Zemské
Kolekce Pohádkové
Barva Růžové
Cukr Polosladké
Zařazení Tiché
Ročník 2017
Šarže L1782/4
Uzávěr Šroubový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Château Lednice. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Odrůdové složení: Rulandské modré x Svatovavřinecké

Zámek Lednice a celý Lednicko-valtický areál bývá považován za místo nevšední pohádkové krásy, historie a vína. Ochutnejte růžovou variantu Pohádkového vína. Víno má oranžově rumělkovou barvu odstínu cibulové slupky. Vůně je jemná, sladká a připomíná lesní jahody. Chuť je nasládlá se svěží kyselinkou a příjemným tříslem, které u vína prodlužuje dochuť.

Doporučujeme podávat k posezení s přáteli nebo k zahradnímu grilování.

 

Doporučená teplota podávání: 8 - 10 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol11,0 % obj
Kyseliny6 g/l
Zbytkový cukr21 g/l
Château Lednice

Vinice vinařství Château Lednice se rozkládají v oblasti Lednicko-valtického areálu. Nejrozšířenější odrůda, kterou společnost zpracovává je Rulandské šedé. Toto víno, které je pěstováno ve vyhlášených tratích Jižní svahy a U Cihelny ve Valticích dosahuje opravdových kvalit. Další důležitou odrůdou je Tramín červený z trati Ve Starých v Lednici. Vinařství Château Lednice vyrábí také víno z hroznů univerzitních vinic Mendelovy univerzity, zahradnické fakulty. Víno se pěstuje a zpracovává dle zásad integrované produkce tzn. ekologicky s úctou k přírodě. Víno, které firma vyrábí je dodáváno v typických lahvích typu Schlegel, do kterých je víno stáčeno odedávna. Vinařství je také provozovatelem zajímavého sklepního podzemí - Valtického Podzemí, které vzniklo rekonstrukcí části historických sklepů a jejich propojení. Sklepení má délku přes 700 metrů a můžete zde ochutnat všechna vína z vinařství Château Lednice. Společnost vystavuje svá vína na vinařských soutěžích doma i v zahraničí a pravidelně získává řadu ocenění.