Pinot noir, Výběr z hroznů, 2018, Žernosecké vinařství, 0,75 l

Náš tip
Pinot noir, Výběr z hroznů, 2018, Žernosecké vinařství, 0,75 l
Země původu
Vlastnosti
ID produktu 15307
Oblast Čechy
Podoblast Litoměřická
Odruda Pinot noir
Kategorie Výběr z hroznů
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2018
Šarže 2818
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Žernosecké vinařství. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Vynikající Pinot noir s ovocným aroma černého rybízu, třešní a lesních jahod. Chuť je harmonická s dobře vyladěnou tříslovinou. Pinot noir (Rulandské modré) je typickou odrůdou pro oblast kolem Litoměřic. Tento ročník je mimořádně povedený.

Doporučujeme podávat k červeným masům, zvěřině či zrajícím sýrům.

 Ocenění

  • Promenáda červených vín 2020 - zlatá medail

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6-10 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Obec: Lovosice
Trať: Pod Lovošem
Alkohol15,5 % obj
Kyseliny4,4 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Žernosecké vinařství

Žernosecké vinařství v roce 1995 plynule navázalo na činnost Šlechtitelské stanice Velké Žernoseky a od té doby na svazích Českého středohoří v litoměřické vinařské podoblasti pěstují nádherná česká vína. Roční produkce se pohybuje kolem 150 000 lahví v čele s dnes už legendární "Müllerkou" a Pinotem noir. Vína z Žernosek jsou velmi oblíbená i v řadě prestižních restaurací všetně sítě Ambiente.