Pinot noir, Vicar's Choice, 2018, Saint Clair, 0.75 l

-23 %
Pinot noir, Vicar's Choice, 2018, Saint Clair, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16253
Oblast Marlbourough
Výrobce Saint Clair
Odruda Pinot noir
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2018
Uzávěr Šroubový uzávěr
430 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 9 ks
Osobně v Modleticích:
úterý 4.10
Osobně v Praze:
úterý 4.10 po 17:30
Přepravní společností:
středa 5.10
Podrobnosti

Víno granátově červené barvy. Ve vůni je cítit čerstvé vyzrálé ovoce, černý rybíz a teplé tousty.Chuť se blíží černému ovoci, černým třešním, višním a rozdrcenému tymiánu. Jemně zrněné taniny vytváří na patře hedvábnou plnost, konec je čistý a dlouhý.

Hrozny pochází ze speciálně vybraných málo plodných vinohradů ze Southern Valleys v regionu Marlborough. Sklizeň hroznů proběhla při nízkých teplotách brzy ráno ve stadiu jejich optimální zralosti a maximu odrůdového výrazu.

Vinifikace: Každá dodávka hroznů byla po odstopkování pět dní macerovaná při nízké teplotě pro získání maxima chuti a barviva. Rmut byl zakvašený přídavkem selektovaných kvasinek. Během kvašení koláč ručně až osmkrát denně ponářen. Po vylisování bylo mladé víno načerpané do nerezových nádob, kde byly přidané hobliny z francouzského dubu nebo ze starých francouzských sudů. Před kupážováním 100% vína prošlo malolaktickým kvašením. Následovala lehká filtrace a příprava pro lahvování.

 

Doporučená teplota podávání: 10 - 12 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl šroubový uzávěr zalit vínem. Vhodné k archivaci po dobu 3-5 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny5,1 g/l
Saint Clair

Saint Claire je rodinné vinařství. Najdeme ho v oblasti Marlbourough na Novém Zélandu. Vinice Saint Clair byly mezi prvními, které byly založeny v oblasti Marlborough. Saint Clair Family Estate vlastní Neal a Judy Ibbotson. Vinařství bylo založeno v roce 1978. Původně pouze dodávali své hrozny místním vinařským firmám. Rozhodli se pro vlastní výrobu, a tak jejich první vína byla vyrobena v roce 1994 v čele s Mattem Thomsonem a Hamish Clarkem, zkušenými vinaři. Dnes pracují v Saint Claire Tony, Sarina a Julie, Ibbotson děti. Jsou jedni z předních novozélandských vinařství.