Pinot noir, Vernus, DO, 2009, Santa Helena, 0.75 l

Pinot noir, Vernus, DO, 2009, Santa Helena, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 2015
Země Chile
Výrobce Santa Helena
Odruda Pinot noir
Kategorie DO
Kolekce Vernus
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2009
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Santa Helena. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Tento Pinot Noir je červené víno vyrobené z hroznů vypěstovaných v údolí Casablanca, které leží za pásmem pobřežního pohoří poblíž Tichého oceánu. Nabízí perfektní rovnováhu mezi vlivem polohy terroir a vlivem technologie výroby.

Víno se vyznačuje harmonickým aromatem a chutí v rovnováze mezi ovocem, dubem z barikového sudu a kořenitostí.

Doporučujeme podávat k pečené drůbeži, kachně, huse, telecím játrům a plísňovým sýrům.

Alkohol: 14,5 % obj.

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je možné archivovat po dobu 4 - 8 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol14,5 % obj
Santa Helena

Vinařství Santa Helena najdeme v Chile. Sídlí v údolí Colchagua a bylo založeno v roce 1942. Od roku 1994 se stalo součástí skupiny San Pedro. A v roce 2008 pak součástí skupiny Viňa San Pedro Tarapacá Wine Group. Tvoří zhruba 10% obratu celého uskupení. Vlastní 334ha vlastních vinohradů. Největší rozlohu vinic mají okolo San Alberta. Dále okolo San Javier a San Fernardo. Santa Helena je vlastněna koncernem CCU. Společnost CCU je největší výrobce nápojů v Chile. Pěstují především odrůdu Cabernet Sauvignon, ale i další jako například Malbec, Syrah, Pinot Noir (Rulandské modré), Carmenere a Petit Verdot. V současnosti patří mezi největší vinařství a mezi deset nejvíce exportujících vinařství v Chile.