Pinot noir, Pozdní sběr, 2019, Žernosecké vinařství, 0,75 l

Náš tip
Pinot noir, Pozdní sběr, 2019, Žernosecké vinařství, 0,75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 16979
Oblast Čechy
Podoblast Litoměřická
Odruda Pinot noir
Kategorie Pozdní sběr
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché víno
Ročník 2019
Šarže 3019
Uzávěr Korkový uzávěr
Toto víno právě nemáme skladem. Pokud chcete ověřit jeho opětovnou dostupnost, zeptejte se nás (info@velkovinoteka.cz , 734 428 896). Pravděpodobně máme ale podobné víno z vinařství Žernosecké vinařství. Podívejte se na celou nabídku zde
Dostupnost:
Na dotaz
Podrobnosti

Vynikající Pinot noir s ovocným aroma černého rybízu, třešní a lesních jahod. Chuť je harmonická s dobře vyladěnou tříslovinou. Pinot noir (Rulandské modré) je typickou odrůdou pro oblast kolem Litoměřic. Tento ročník je mimořádně povedený.

Doporučujeme podávat k červeným masům, zvěřině či zrajícím sýrům.

 

Doporučená teplota podávání: 16 - 18 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci po dobu 6-10 let.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,5 % obj
Kyseliny4,7 g/l
Zbytkový cukr0,2 g/l
Žernosecké vinařství

Žernosecké vinařství v roce 1995 plynule navázalo na činnost Šlechtitelské stanice Velké Žernoseky a od té doby na svazích Českého středohoří v litoměřické vinařské podoblasti pěstují nádherná česká vína. Roční produkce se pohybuje kolem 150 000 lahví v čele s dnes už legendární "Müllerkou" a Pinotem noir. Vína z Žernosek jsou velmi oblíbená i v řadě prestižních restaurací všetně sítě Ambiente.