Pinot Noir, Fincas, DO, 2015, Alfredo Roca, 0.75 l

-10 %
Pinot Noir, Fincas, DO, 2015, Alfredo Roca, 0.75 l Země původu
Vlastnosti
ID produktu 13557
Země Argentina
Oblast Mendoza
Podoblast San Rafael
Výrobce Alfredo Roca
Odruda Pinot noir
Kategorie DO
Kolekce Fincas
Barva Červené
Cukr Suché
Zařazení Tiché
Ročník 2015
Uzávěr Korkový uzávěr
250 Kč
225 Kč s DPH
Dostupnost:
Skladem 10 ks
Osobně v Modleticích:
dnes
Osobně v Praze:
dnes po 17:30
Přepravní společností:
zítra
Podrobnosti

Víno hluboké karmínové barvy. Vůně po ostružinách s tóny růží a s jemným dotykem dubu. V chuti je plné, svěží, se švestkovými tóny. V dlouhém konci můžete najít projev vysoko položených andských vinic.

 

Doporučená teplota podávání: 15 - 17 °C

Skladujte při teplotě 6 - 10 °C, bez přístupu světla a v horizontální poloze, aby byl korek zalit vínem. Víno je vhodné k archivaci.

Zobrazit méněZobrazit více
Alkohol13,8 % obj
Alfredo Roca

Rodina Roca vyrábí vína v regionu Mendoza již po 4 generace. V současné době obhospodařují 280 akrů ve městě San Rafael (nejjižnější provincie Mendozy). Vinice se nachází 800 metrů nad mořem a jsou zavlažovány vodou z pohoří And prostřednictvím řek Diamante a Atuel. Jsou to právě typické vlastnosti zdejšího počasí, jako jsou nízké srážky, intenzivní slunce a relativně mírné noci, které umožňují pomalé vyzrávání hroznů. Tyto podmínky se odráží v intenzivní barvě, skvěle vyjádřené vůni a vynikající komlexnosti chuti. Vinařství vlastní 8 akrů odrůdy Pinot Noir, které se nachází na jižním svahu a na železné červené půdě (Finca Santa Herminia). Tyto vinice patří mezi nejchladnější v oblasti Mendoza. Veškerá práce probíhá ručně což je zárukou kvality vín z vinařství Alfredo Roca. Sortiment vinařství je široký. Produkují např. odrůdy Pinot Noir, Malbec, Merlot, Syrah, Tempranillo, Chenin Blanc, Chardonnay. Nejvyšší řadou je tzv. Family Reserve, která je považována za špičku vin vinařství Alfredo Roca.